Мінфін проти звільнення ІТ-компаній від ПДВ

У Міністерстві фінансів України не підтримують запровадження нової пільги для ІТ-сектору щодо звільнення програмних продуктів від податку на додану вартість.

21.02.2023
Мінфін проти звільнення ІТ-компаній від ПДВ
Фото: умовне

Свою позицію Мінфін виклав у відповіді на запит “Економічної правди”. 

“Пропозиції щодо запровадження такого звільнення на перспективу не підтримуються Мінфіном як такі, що призводять до недонадходження ПДВ до бюджету, не узгоджуються з європейським законодавством, до якого має бути наближене законодавство України, як кандидата на членство в ЄС”, — пояснили свою позицію у відомстві.

Мінфін також зауважив, що за час дії пільги бізнес неодноразово звертався до податкових органів щодо тлумачення її застосування. Це може свідчити про те, що наявність пільги ускладнювала податкове законодавство.

Крім цього, про скасування податкової пільги з ПДВ в уряду ніби то просив сам бізнес.

“Представники бізнесу неодноразово на спільних нарадах із представниками ДПС та Мінфіну, де обговорювалися проблемні питання щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції, висловлювали пропозиції щодо скасування такої податкової пільги”, — зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що пільга, якою продуктові ІТ-компанії звільнялися від сплати ПДВ, діяла в Україні з 2013 року до 1 січня 2023 року. Попри звернення профільних асоціацій та ІТ-бізнесу щодо продовження терміну дії пільги, в уряді виступили категорично проти цього.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.