Львівська облрада провалила голосування за обмеження непершочергових видатків

Під час засідання у четвер, 26 жовтня, депутати Львівської обласної ради не проголосували за обмеження непершочергових видатків з обласного бюджету.

26.10.2023
Львівська облрада провалила голосування за обмеження непершочергових видатків

Як повідомляє Lviv.media, обмежити непершочергові видатки не вийшло, бо за це проголосували лише 34 депутати із 43 необхідних.

Спочатку депутати проголосували за це питання “за основу”, але не змогли прийняти його в цілому. Після тривалого і емоційного обговорення обмеження непершочергових видатків підтримали всього 34 депутати. Ще чотири утримались, а десять — не голосували. До слова, не голосували фракції «Слуга народу» у повному складі, а також більшість обранців «Батьківщини» та УГП, які були відсутні на засіданні.

Авторами проєкту рішення про обмеження видатків були депутати Олександр Ганущин, Роман Филипів і Богдан Гагалюк. Першочергові видатки — захищені видатки бюджету (зарплати бюджетникам), поточні видатки на забезпечення життєдіяльності бюджетних установ, видатки на запобігання і подолання наслідків надзвичайних ситуацій і збройної агресії, видатки на фінансування ЗСУ та критичної інфраструктури, а також витрати на добудову вже розпочатих у 2023 році інфраструктурних об’єктів, якщо вони готові не менш ніж на 75%.

Варто зазначити на початку сесії було зареєстровано 52 народних обранців, але поступово кількість депутатів, присутніх в залі, поступово зменшувалася і через дві години на сесії залишилося всього 42 особи, що зробило сесійне засідання неповноважним.

На думку першого заступника глави Львівської ОВА Андрія Годика, невдача ініцаторів цього голосування очевидно свідчить про небажання деяких депутатів дублювати такі ж рішення керівника обласної військової адміністрації. Зокрема, йдеться про доручення Максима Козицького щодо перегляду некритичних видатків, а також розпорядження про зменшення фінансування таких витрат.

«Дублювати рішення заради рішення – це некоректно. Наше завдання не імітувати бурхливу діяльність, а забезпечити ефективне використання бюджетних коштів як на рівні обласного, так і місцевих бюджетів», – заявив Андрій Годик.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.