Львівщина першою в Україні реформуватиме соціальну складову у роботі ТЦК та СП

У Львівській області триває практичний семінар для працівників ТЦК та СП.  Мета – відпрацювання алгоритмів роботи супроводу родин військовослужбовців в ТЦК та СП та для налагодження ефективної взаємодії, координації, обміну інформацією для забезпечення реалізації прав і можливостей військовослужбовців, ветеранів, їx сімей, підвищення ефективності та компетенції по роботі з сім’ями військовослужбовців, які загинулм, пропали безвісти та полонені.

11.04.2024
Львівщина першою в Україні реформуватиме соціальну складову у роботі ТЦК та СП

Від початку повномасштабного вторгнення Львівщина значно посилила роботу у напрямі надання допомоги військовим та їхнім родинам, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«У нас в області діють кілька добрих ініціатив, включаючи Офіс підтримки родин військових, Координаційні центри підтримки цивільного населення, які ми розгорнули у всіх районах області. Робота як Офісу, так і Координаційних центрів дуже актуальна, але ми перебрали на себе те, що мають робити інші служби. Наприклад, ті ж Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Я вважаю, що правильно буде, коли ТЦК та СП стануть місцем, де воїнам і їхнім рідним допоможуть у вирішенні їхніх запитів або перескерують туди, де точно допоможуть.

Для початку хочемо змінити ставлення людей до роботи ТЦК. Ця служба виконує дуже важливі функції, окрім військових. Пропоную скоординувати нашу діяльність так, щоб люди відчули цю допомогу через ТЦК та СП. З іншої сторони – нашим завданням є скоординувати цю діяльність і покращити імідж людей, які виконують дуже важливу функцію – допомагають воювати на фронті. Дякую кожному з вас, і до праці», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами, наступний етап проєкту – виїзні прийоми родин військовослужбовців та тих, хто втратив рідних на війні. Такі зустрічі відбуватимуться на базі ЦНАПів.

«Працівники від ТЦК, які відповідають за соціальний супровід, здійснюватимуть прийоми, аби краще взаємодіяти з фахівцями, які надають послуги родинам у Центрах надання адміністративних послуг. Коли буде сформований графік зустрічей в ЦНАПах області, інформацію оприлюднять на сторінках Львівської ОВА, координаційних центрів при РВА та громад.

Будуть визначені дні, у які родини військовослужбовців, ветеранів чекатимуть у ЦНАПах їхніх громад, щоб вирішити ті питання, з якими вони зверталися в ТЦК та СП», – пояснив Максим Козицький.

Допомога військовим та їхнім родинам в області здійснюється через Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей, мережу Координаційних центрів і Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У травні 2022 року з ініціативи начальника ЛОВА Козицького в області створили Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. За неповних два роки роботи і лише під час виїздів у райони Львівщини фахівці Офісу опрацювали понад 3 тисячі звернень від воїнів та їхніх рідних.

Активну роботу проводять і спеціалісти Координаційних центрів підтримки цивільного населення. Їх Львівська ОВА розгорнула у всіх районах області для надання гуманітарної, юридичної, психологічної та іншої допомоги ВПО і всім людям у біді. До слова, принцип роботи цих центрів згодом масштабували на інші області нашої держави. Аби послуги Центрів стали доступнішими, фахівці почали виїжджати у громади області з роз’яснювальними зустрічами.

До таких зустрічей залучають спеціалістів усіх служб, до яких найчастіше мають запитання воїни, ветерани та їхні сім’ї. Людям одразу на місці допомагають вирішити проблеми. А якщо ситуація складніша – чітко пояснюють, куди вони мають звернутися. Загалом в громадах провели вже майже пів сотні таких зустрічей. На кожній з них збираються від 50 до 300 осіб з числа родин військових.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.