Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

У медіа висловлюються припущення, що звільнення може бути пов’язане із відео, на якому французькі гелікоптери, які перекидаються в Україну, злітають на угорському аеродромі Дьйор.

27.04.2023
Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

Командувача Сил оборони Угорщини генерал-лейтенанта Ромулуша Русіна-Сенді несподівано відправили у відставку за рішенням президентки країни Каталін Новак, повідомляє Guildhall.

Русина-Сенді призначили командувачем армії Угорщини 2021 року, перед цим він мав посаду в міністерстві оборони. Національні медіа назвали його відставку повною несподіванкою.

ЗМІ опублікували кадри, на яких зображено відправлення французьких вертольотів, які отримали українські прикордонники за кілька днів. Літаки злітали з території Угорщини, що підтверджує повідомлення про готовність країни непублічно надавати свій повітряний простір для поставок зброї та техніки. Канадські та американські літаки також використовували повітряний простір Угорщини.

14 квітня видання Politico з посиланням на витік документів Пентагону повідомляло, що Угорщина може негласно надавати свій повітряний простір для транзиту військової допомоги Україні, хоча її уряд публічно дистанціюється від надання Києву будь-якої військової допомоги.

Попри те, що уряд Орбана окреслив свій власний курс під час війни, просуваючи дружні до росії наративи, в одному з документів згадується, що Угорщина могла дозволити використовувати свій повітряний простір для переміщення зброї партнерами та Україною. Там же йдеться й про те, що “українські пілоти перелетять на переданих Хорватією вертольотах через повітряний простір Угорщини”.

Видання, посилаючись на ці документи, зазначає, що логістика зброї із Заходу не завжди відповідає опису в пресі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.