Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

У медіа висловлюються припущення, що звільнення може бути пов’язане із відео, на якому французькі гелікоптери, які перекидаються в Україну, злітають на угорському аеродромі Дьйор.

27.04.2023
Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

Командувача Сил оборони Угорщини генерал-лейтенанта Ромулуша Русіна-Сенді несподівано відправили у відставку за рішенням президентки країни Каталін Новак, повідомляє Guildhall.

Русина-Сенді призначили командувачем армії Угорщини 2021 року, перед цим він мав посаду в міністерстві оборони. Національні медіа назвали його відставку повною несподіванкою.

ЗМІ опублікували кадри, на яких зображено відправлення французьких вертольотів, які отримали українські прикордонники за кілька днів. Літаки злітали з території Угорщини, що підтверджує повідомлення про готовність країни непублічно надавати свій повітряний простір для поставок зброї та техніки. Канадські та американські літаки також використовували повітряний простір Угорщини.

14 квітня видання Politico з посиланням на витік документів Пентагону повідомляло, що Угорщина може негласно надавати свій повітряний простір для транзиту військової допомоги Україні, хоча її уряд публічно дистанціюється від надання Києву будь-якої військової допомоги.

Попри те, що уряд Орбана окреслив свій власний курс під час війни, просуваючи дружні до росії наративи, в одному з документів згадується, що Угорщина могла дозволити використовувати свій повітряний простір для переміщення зброї партнерами та Україною. Там же йдеться й про те, що “українські пілоти перелетять на переданих Хорватією вертольотах через повітряний простір Угорщини”.

Видання, посилаючись на ці документи, зазначає, що логістика зброї із Заходу не завжди відповідає опису в пресі.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.