До скандалу з яйцями Міноборони планувало купувати картоплю по 27 грн

Журналісти отримали накладні та копію річного контракту, укладеного з ТОВ “Гарна страва” – це другий постачальник продуктів для Міноборони, назва якого стала публічною.

14.03.2023
До скандалу з яйцями Міноборони планувало купувати картоплю по 27 грн
Фото: умовне

Про це йдеться у сюжеті Bihus.info, передає Liga.net.

У порівнянні з ТОВ “Актив компані”, чий контракт раніше оприлюднило ZN.ua, постачальник “Гарна страва” пропонував дешевші яйця (8-8,5 грн за штуку), але вищі ціни на овочі.

Картопля у першій версії договору вже у січні мала постачатися по 27 грн/кг з ПДВ (у накладній ціна 22,5 грн без ПДВ, податок враховано окремо у сумі товару), капуста — по 33 грн/кг, буряк — по 30 грн/кг.

Водночас компанія “Гарна страва” сама купувала картоплю по 7,2-10,5 грн (з ПДВ), капусту — до 12,5 грн/кг, буряк — до 11 грн/кг.

Міноборони не встигло оплатити січневі постачання за першою версією укладених контрактів. Продукти, поставлені військовим у січні-лютому 2023 року, будуть оплачуватись за скоригованими цінами.

У лютому Міноборони змінило договори з усіма постачальниками, скоротивши строки договорів до трьох місяців. Завдяки цьому у договорі з ТОВ “Гарна страва” ціна на овочі впала на 7-10 грн за кілограм.

Вона все одно залишається вищою, ніж у роздріб, компанія пояснює це дорогою та небезпечною логістикою.

“Ми маємо відвезти, грубо кажучи, в окоп у Донецькій області, куди ніхто не погоджується їхати, тому що є ризик втрати машини, тому що кілометраж не по прямій вимірюється, а через понтонні переправи. І собівартість доставлення доходить до 10 грн за кг продукції. Тому якщо порівняти з картоплею, яка на ринку 7-8 грн, додайте ці 10 – отримаєте 18-19 грн за картоплю в Донецькій області”, – заявив директор із закупівель ТОВ “Гарна страва”.

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, міністерство продовжить практику короткострокових договорів, щоб постачальники не закладали в них цінові ризики на кінець року.

“Припускаю, що ми будемо продовжувати контракти знов коротко. На два-три місяці максимум, для того аби все одно вийти на якусь нову систему”, – заявив він.

Нагадаємо, 21 січня журналісти звинуватили Міністерство оборони Міноборони звинуватили в закупівлі продуктів за завищеними цінами. Керівництво відомства вже викликали на комітет Ради в закупівлі продуктів харчування за завищеними в кілька разів цінами. У матеріалі йшлося, що ціни на продукти втричі більші за роздрібні в київських супермаркетах (яйця по 17 гривень за штуку). Угоду вартістю 13,16 мільярда гривень уклали 23 грудня 2022 року.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.