Байден продовжив ще на рік надзвичайний стан через війну росії проти України

Президент США Джо Байден продовжив на один рік дію надзвичайного стану через загрозу національній безпеці та зовнішній політиці США, яку становлять дії росії в Україні.

01.03.2023
Байден продовжив ще на рік надзвичайний стан через війну росії проти України

Про це йшлося в посланні Байдена до Конгресу, передає Білий дім.

У Байдена нагадали, що 6 березня 2014 року в Штатах було оголошено надзвичайний стан відповідно до закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження для усунення незвичайної та надзвичайної загрози нацбезпеці та зовнішній політиці Штатів. В указі йшлося про підрив демократичних процесів та інститутів в Україні, загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності.

16 березня 2014 року Штати розширили сферу дії надзвичайного стану та санкцій проти рф, а 20 березня, після окупації Криму – ще більше розширили. 19 грудня було видано ще один указ про вжиття додаткових заходів щодо боротьби з російською окупацією українського півострова.

Додаткові санкції проти рф надалі запроваджувалися у 2018 році та 21 лютого 2022-го, перед повномасштабним вторгненням росії в Україну – за “визнання” російським диктатором Володимиром Путіним тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Байден заявив, що дії рф продовжують становити незвичайну та виняткову загрозу нацбезпеці та зовнішній політиці Штатів, тому надзвичайний стан та санкції проти рф продовжено до 6 березня 2024 року.

 

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.