Україна підписала безпекову угоду зі США

13 червня Президенти Зеленський і Байден підписали найпотужнішу угоду за всю історію незалежності України, що знаменує вихід на рівень справжнього союзництва між Україною та США.

14.06.2024
Україна підписала безпекову угоду зі США

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, угода містить юридично зобов’язуючі положення, що надає документу особливого значення. Вона зобов’язує Америку щороку протягом 10 років забезпечувати стабільну підтримку України, включаючи ключові аспекти оборонної підтримки.

Незважаючи на всі труднощі, Україна завжди досягає необхідного рівня комунікації з американською стороною. В угоді також йдеться про відповідальність Росії за війну, використання російських активів на користь України та збереження санкцій проти Росії, що є надзвичайно важливим для України.

Америка зобов’язується підтримувати Україну як під час війни, так і в мирний час. Сторони домовились про довготривалу підтримку. Вперше в тексті угоди використали формулювання про підтримку України для її перемоги, а не просто про підтримку «стільки, скільки необхідно».

Угода передбачає співпрацю у розвитку оборонного виробництва, що зробить Україну постійно сильнішою. Домовленості створять нові робочі місця як для українців, так і для американців, зокрема у високотехнологічному оборонно-промисловому комплексі.

Відповідно до угоди зі США, Сполучені Штати разом з партнерами забезпечуватимуть постачання Україні систем протиповітряної оборони «Патріот», а також нададуть ескадрильї винищувачів, зокрема F-16, але не обмежуючись лише ними. Це є важливим досягненням, яке закріплює не лише підтримку в постачанні систем «Патріот», але й у наданні бойових літаків.

Угода закріплює зобов’язання Сполучених Штатів підтримувати майбутній вступ України до НАТО, що є важливим етапом на шляху інтеграції України до Північноатлантичного альянсу. Цей документ фактично відкриває нові перспективи для поглиблення співпраці між Україною та НАТО, надаючи Україні чіткі орієнтири для подальшого розвитку оборонних і політичних реформ, необхідних для членства в Альянсі.

“Україна висловлює глибоку вдячність президенту Байдену за його лідерство та багаторічну підтримку. Ми також щиро вдячні обом політичним партіям та палатам Конгресу США за їхню допомогу у захисті нашої незалежності. Ця угода є беззаперечним успіхом для України і зміцнює глобальне лідерство Сполучених Штатів. Цей новий рівень співпраці з Америкою став можливим завдяки непохитній мужності українського народу – мужності, яка змінює хід історії“, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.