Львівський губернатор піддав критиці Верховну Раду

5 березня начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у черговому Конгресі щодо Законопроєкту №4298 «Про місцеві державні адміністрації», який вже 3,5 років обговорюють в Україні.

06.03.2024
Львівський губернатор піддав критиці Верховну Раду

“Шановні депутати Верховної Ради України, нехай будуть конкурсні відбори, нехай голови обласних та районних адміністрацій будуть держслужбовцями і зовсім не політичними фігурами. Нехай певною мірою наглядають за органами місцевого самоврядування (визначте, якою саме мірою). І нехай будуть у них втричі менші зарплати, ніж у тих, за ким вони наглядають. Але прийміть нарешті закон, який ми обговорюємо вже 3,5 роки, щоб голови адміністрацій розуміли свої повноваження. Має бути чітка вертикаль влади на місцях“, – зазначив Козицький.

Також він наголосив, щоб дали можливість здійснювати координацію центральних державних та правоохоронних органів на території.

“Бо поки що Кабінет Міністрів України настільки чудово напряму працює з органами місцевого самоврядування, що іноді навіть не бачить адміністрацій. У мене таке враження, що адміністрації потрібні тільки для того, щоб перекласти на них відповідальність, але при цьому повноважень для нагляду, координації чи влади – у жодному разі не давати. Уряд хоче внести у проєкт закону галузеві повноваження для адміністрацій, але навіщо вони? Ми вже 3,5 роки обговорюємо створення префектур і здійснення ними функцій контролю та координації. Це саме нам кажуть Рада Європи, всеукраїнські асоціації й автори законопроєкту”, – пояснив начальник ЛОВА.

Козицький додав, що країна переживає вже третій рік повномасштабної і загалом 10 років російсько-української війни, а зараз досі обговорюють те, чи потрібна державна влада на місцях.

“Самоврядування на місцях через профільні асоціації повністю залучене, а не дотичне до напрацювання законопроєкту. Тож допоможіть вже ухвалити цей закон. У правильний спосіб.

Звертаюсь до всіх зацікавлених сторін: покажіть лідерство, а не мучеництво!” – підсумував очільник області.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.