В УГКЦ розповіли, що “секта догнала”, яка проводить богослужіння у Львівській області, несе реальну небезпеку

«Українська правовірна греко-католицька церква» (УПГКЦ) – секта, що незареєстрована офіційно та не визнана як релігійна організація в Україні. Вона також відома під назвою «секта догнала».

19.06.2023
В УГКЦ розповіли, що “секта догнала”, яка проводить богослужіння у Львівській області, несе реальну небезпеку
Скріншот

Про це інформаційному порталу zolochiv.net розповів отець Михайло Сукмановський.

Державний комітет України у справах національностей і релігій відмовляє у реєстрації назви «Українська Правовірна Греко-Католицька церква», обґрунтовуючи це «повагою до традицій та внутрішніх настанов релігійних організацій» з посиланням на Кодекс Канонів Східних Церков (ККСЦ), у якому назву «Католицька» можна використовувати лише за погодженням з офіційною церковною владою.

У церковних колах УГКЦ і пресі ця нова релігійна організація відома як «підгорецькі отці» або «група догнала», «секта догнала», «догналівці», «догналіти» (за ім’ям засновника — Антоніна Іллі Догнала), а також іноді «чорне братство». Відкрито УПГКЦ здійснює богослужіння в селі Підгірці, Золочівського району, Львівської області (спорудили свій дім молитви; раніше здійснювали богослужіння в місцевій пам’ятці архітектури — Костелі святого Йосипа).

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.