У чотирьох областях України стартує експериментальний проєкт “Помічник ветерана”

До обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

19.06.2023
У чотирьох областях України стартує експериментальний проєкт “Помічник ветерана”
Ukrainian soldiers giving salute. Flag of Ukraine

Про це 19 червня повідомило Міністерство у справах ветеранів.

З 1 липня у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях стартує експериментальний проєкт із запровадження інституту помічника ветерана. Він буде займатись супроводом ветеранів і членів їхніх сімей у переході від військової служби до цивільного життя.

Ідеться про координаційну підтримку військових в отриманні довідок, у тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом вже наявних навичок, куди працевлаштуватись і багато інших послуг.

«Тобто всі питання, усі потреби, які виникатимуть у ветеранів, повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Кожен відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді», — пояснила міністерка ветеранів Юлія Лапутіна.

Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі закладів вищої освіти. Міністерство освіти розробило спеціальні навчальні програми для помічників.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.