Львівщина забезпечує себе молоком на 42%

Річний обсяг виробництва молока в області становить майже 400 тисяч тонн.

01.06.2023
Львівщина забезпечує себе молоком на 42%
Фото: умовне

Сьогодні, 1 червня, Всесвітній день молока. Його відзначають з 2001 року за ініціативою Продовольчої та сільськогосподарської організації. Мета цього дня – визнати важливість молока як глобального харчового продукту, особливо у харчуванні дітей та віддати належне молочному сектору сільськогосподарського виробництва.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 400 тис. тонн. Виробництво молока на одну особу в рік становить близько 160 кг, тобто фізіологічну потребу населення ми забезпечуємо всього на 42%. А для забезпечення фізіологічної потреби населення області в молоці та молокопродуктах у повному обсязі необхідно виробляти не менше 1 млн тонн молока.

Понад 90% річного обсягу виробництва молока забезпечують особисті селянські господарства, які утримують 90% всього поголів’я корів. Частка сільськогосподарських підприємств у загальному обсязі виробництва молока займає всього 8 %.

У Львівській ОВА зазначили, що розвиток галузі молочного скотарства в області сьогодні є пріоритетним завданням, націлений на збільшення поголів’я корів і виробництва продукції шляхом розширення виробничої бази сільгосппідприємств завдяки введенню нових тваринницьких об’єктів, утримання маточного поголів’я корів з продуктивністю понад 5000 кг молока на корову в рік, шляхом трансформації особистих селянських господарств  у сімейні фермерські  господарства з поголів’ям 30-50 корів,  залучення фінансового ресурсу державних та регіональних програм підтримки.

«Розвиток молочного скотарства сьогодні є пріоритетним завданням, і для його виконання Львівщина впровадила окремий інструмент фінансової підтримки на обласному рівні для місцевих суб’єктів тваринницької галузі — дотації за пророщене поголів’я корів. Ми намагаємось створювати умови, щоб зростало поголів’я корів, а виробники молока мали стабільний рентабельний бізнес. Поряд з тим, Львівщина і надалі укріплює статус регіону-лідера за кількістю та темпами трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Впродовж трьох років офіційно зареєстровано 127 СФГ, з яких близько половини господарств (58) займаються виробництвом молока», – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.