У Києві демонтували пам’ятник радянському генералу Ватутіну

За останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник. 

09.02.2023
У Києві демонтували пам’ятник радянському генералу Ватутіну

У Києву в Маріїнському парку 9 лютого демонтували пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну. Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації. Рішення про демонтаж ухвалила Робоча група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та СРСР, із публічного простору Києва.

«Нарешті ми дочекалися всіх юридичних погоджень та на абсолютно законних підставах зносимо сьогодні пам’ятник радянському воєначальнику, генералу армії та герою Радянського Союзу Миколі Ватутіну. Хто він такий можна багато сперечатися, але, думаю, що всі погодяться з тими людьми, котрі ще у 2017 році написати на цьому постаменті слово “кат”», — зазначив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Микола Ватутін — генерал армії Радянського Союзу. Український інститут національної пам’яті вніс Ватутіна у список осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодомору та політичних репресій.

Нагадаємо, 8 лютого у Києві демонтували памʼятник радянському льотчику Чкалову.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.