Зеленський заявив про вирішення кризи з українським зерном на польському ринку

За його словами, у найближчі дні-тижні всі питання будуть остаточно вирішені.

05.04.2023
Зеленський заявив про вирішення кризи з українським зерном на польському ринку

Україні та Польщі вдалося знайти розв’язання проблеми з експортом українського зерна. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з премʼєр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

“Ми обговорювали питання щодо польських і українських фермерів. Ми знайшли вихід. Я вважаю, що у найближчі дні-тижні ми остаточно розв’яжемо всі питання. Тому що не може бути будь-яких питань, складнощів між такими близькими партнерами й реальними друзями, як Польща й Україна”, – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, у травні 2022 року Євросоюз на рік скасував ввізне мито та квоти на зерно та іншу українську сільськогосподарську продукцію, включно з олійними культурами, цукром, мʼясом птиці та яйцями. Це було заходом підтримки економіки воюючої країни.

Наплив дешевої продукції з України вдарив по аграрному бізнесу Польщі та інших сусідів України. Аграріям довелося знижувати ціни на свої продукти, через що вони зазнають збитків. Починаючи з травня минулого року польські фермери протестують.

5 квітня стало відомо, що міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик заявив про те, що йде у відставку. Рішення позбавити міністра посади ухвалило керівництво партії “Право та справедливість”, оскільки Ковальчик не впорався з кризою, пов’язаною з українським зерном.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.