В Угорщині розкритикували заборону Орбана на імпорт українського зерна

У країні переконані, що це призведе до дефіциту і підірве зусилля зі стримування найвищого рівня інфляції в Європейському союзі.

24.04.2023
В Угорщині розкритикували заборону Орбана на імпорт українського зерна
Фото: Віктор Орбан

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Генеральна секретарка Угорської зернової асоціації Зсофія Потса заявила, що країні потрібно імпортувати близько 700 тисяч тонн кормової кукурудзи після неврожаю минулого року. За її словами, Україна буде найдешевшим постачальником.

“Члени зернової асоціації у відчаї і не підтримують жодних заборон на імпорт, насправді ми потребуємо імпорту”, – заявила вона.

Уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана разом із Польщею та Словаччиною ввів заборону на українське зерно та окремі сільськогосподарські продукти до кінця червня 2023-го. Оскільки, як вони вважають, такі постачання можуть завдати шкоди вітчизняним виробникам.

Своєю чергою, Потса заявила, що блокування цих потоків підтримуватиме тиск на ціни на продовольство в Угорщині, де рівень інфляції перевищує 25%, а ціни на продукти зросли на 45%. У сусідній Словаччині, де також ввели обмеження на український імпорт, ціни на продукти зросли на 29%.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.