Цієї осені українські аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%

Сільгоспвиробники обирають олійні культури як альтернативу зерновим.

12.09.2022
Цієї осені українські аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%
Фото: умовне

Цієї осені українські аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Він зазначив, що українські аграрії обирають олійні культури як альтернативу зерновим. Адже наразі незрозуміло, як надалі діятиме “зернова угода”, укладена в липні за посередництва ООН і Туреччини. Тому аграрії все більше сіють ріпак, соняшник і сою.

“Цього року можна було б посіяти мільйон гектарів ріпаку. Площа, яка, попри окупацію частини країни, приблизно відповідатиме минулорічній. Ріпак уже посіяно на 70% площі – це свідчить про те, що фермери загалом сіють олійні культури”, — підкреслив Висоцький.

Він повідомив, що у 7 областях України розпочато посів озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку. Проте Мінагрополітики очікує, що цієї осені аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%.

“У випадку з житом скорочення площ очікувати не варто, тому що вирощування орієнтоване на внутрішній український ринок. Однак інша ситуація з озимою пшеницею та ячменем. Через блокаду портів ще залишилися запаси минулорічного врожаю”, – сказав заступник міністра.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.