Про це повідомляє Polskie Radio.
Міністерство внутрішніх справ Польщі запропонувало поправку до закону, яка зазначає:
- з 1 березня 2023 року українські біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат на допомогу, але не більше ніж 40 злотих на людину за день;
- з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 180 днів, покриватимуть 75% витрат, але не більш як 60 злотих на людину за день;
- щоб скористатися закладами колективного розміщення після 120 днів перебування в Польщі, біженці мають отримати номер PESEL — ідентифікаційний номер у системі електронного обліку населення, який містить основну інформацію про іноземця.
Згідно з документом, це рішення не поширюватиметься на осіб з інвалідністю; дітей; вагітних жінок; людей з дітьми до року; людей пенсійного віку; осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей; та людей у тяжкій ситуації, які не зможуть брати на себе такі витрати. У будь-якому разі ситуацію має оцінювати глава регіону чи організація, що надає допомогу.
Пропонується також заморожувати виплати допомоги, якщо громадянин України виїжджає за межі Польщі. А якщо біженець поїхав на понад 30 днів, то втрачає право легального проживання у країні та пільги.
Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що польський уряд працює над покращенням забезпечення допомоги на тлі можливої другої хвилі біженців.
«Вже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних санітарно-побутових умов. Тож ми готуємося до такої хвилі біженців і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців», — сказав Моравецький.
Коментарі