Молдован, які воюватимуть на боці РФ в Україні, позбавлять громадянства — Санду

Це стосується насамперед людей з подвійним — російським і молдавським — громадянством. МЗС країни проведе переговори з РФ, щоб уберегти своїх співвітчизників у країні-агресорі від мобілізації.

26.09.2022
Молдован, які воюватимуть на боці РФ в Україні, позбавлять громадянства — Санду
Фото: Президентура Республіки Молдова

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що в країні позбавлятимуть громадянства тих, хто поїде воювати на боці Росії проти України. Про це вона повідомила після засідання Вищої ради безпеки країни, повідомляє місцеве видання NewsMaker.

Вона наголосила, що існує ризик мобілізації громадян Молдови у східних районах країни, а саме у невизнаному Придністров’ї.

“Ми уважніше стежимо за ситуацією в Придністровському регіоні. Ми обурені залученням громадян із цієї зони до мобілізації, оголошеної Росією”, — зазначила політикиня.

Водночас Санду зазначила, що поки що фактів мобілізації в регіоні не зафіксовано, але влада країни вирішила діяти на випередження.

Вона наголосила, що анулювання громадянства торкнеться насамперед тих людей, які мають як молдавські, так і російські паспорти. Однак жорсткі заходи вживатимуться і щодо тих, хто має лише громадянство Молдови.

Зокрема, президентка звернулася до Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова з проханням провести переговори з російською стороною. Це має унеможливити мобілізацію громадян Молдови з-поміж тих, хто живе в РФ.

При цьому керівництво країни готове допомогти молдаванам, які живуть у Росії, якщо ті захочуть повернутися додому.

“Посольство вже працює в посиленому режимі, щоб відповідати на кількість запитів, що зростає”, — підкреслила Санду.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.