У Варшаві на користь держави конфіскували школу при посольстві рф

Влада Варшави повернула державі приміщення середньої школи при посольстві рф. Спочатку російські дипломати відмовлялися відкрити ворота, тому представникам влади довелося викликати слюсаря.

30.04.2023
У Варшаві на користь держави конфіскували школу при посольстві рф

Про це повідомляють польські медіа, передає Hromadske.

Йдеться про будівлю 1936 року, яку придбав польський співак і актор Ян Кепура. Після Другої світової комуністи націоналізували приміщення та передали його радянському посольству. Там відкрили середню школу для дітей працівників дипломатичного представництва.

Після розпаду СРСР будівля перейшла до російського посольства. Однак у 2010 році місто розірвало договір. Відтоді влада Варшави намагалася повернули контроль над будівлею.

У мерії Варшави пояснили, що 29 квітня виконали рішення суду, який зобов’язав рф передати це майно. Робота зі звільнення приміщення від росіян тривали з ранку до обіду.

«Нам довелося застосувати силу, щоб проникнути на територію, де розташовані дві будівлі. Спочатку російська сторона відмовилася відчинити ворота та хвіртки. Довелося викликати слюсаря, який за допомогою інструментів відчинив двері», — пояснив заступник мера Варшави Томаш Братек.

За його совами, коли співробітники посольства рф побачили, що представники варшавської влади не відмовляться від своїх намірів, то передали ключі від приміщення.

Братек додав, що, за словами російської сторони, у приміщенні проживало 27 людей.

Він зазначив, що все майно перебуває в доброму стані та може використовуватися в освітніх цілях. 

«Ми маємо намір звернутися до Мазовецького воєводи щодо передання цього майна для освітніх цілей», — зазначив Братек.

Вважається, що школа була тимчасово закрита після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.