ЄС успішно відмовляється від російських енергоносіїв

Україна повністю відмовилась від російського газу ще у 2015 році, хоча європейці тоді казали, що це неможливо.

16.02.2023
ЄС успішно відмовляється від російських енергоносіїв
Фото: умовне

Увагу на доповідь Голови ЄК Урсули фон дер Ляйен звернув колишній гендиректор “Оператора газотранспортної системи України” Сергій Макогон. 

Він зазначив, що вражений успіхами ЄС у питанні відмови від російських енергоносіїв.

“…путін припускав, що наша підтримка України не триватиме. Він думав, що через нашу залежність від російської нафти та газу буде легко викупити Європу.  Але й тут він помилився.  Сьогодні, через рік після початку війни, він уже програв розпочату ним енергетичну війну. Ми змінили позицію завдяки надійним партнерам, і результати видно. Дохід росії від продажу газу в Європу скоротився на дві третини. Ліміт цін на нафту означає, що росія щодня втрачає 160 мільйонів євро доходу. Ціни на газ у Європі нині нижчі, ніж до вторгнення росії в Україну, і Європа зараз як ніколи інвестує в чисту енергію та енергетичну незалежність. Розвиваючи відновлювані джерела енергії, ми б’ємо один рекорд за іншим. Минулого року ми вперше виробили більше електроенергії з вітру та сонця, ніж з газу. Завдяки європейській єдності та розумній енергетичній політиці ми витримали тиск росії та звільнилися від нашої енергетичної залежності. Наша економіка сьогодні працює значно краще, ніж прогнозувалося, і на початку тижня ми змогли переглянути наші прогнози зростання в бік підвищення. Навпаки, кремлю доводиться продавати золоті запаси, щоб заповнити прогалини, утворені відсутністю доходів від нафти. Спроба путіна шантажувати Європу енергетикою зазнала повного провалу”, – наводить Макогон фрагмент доповіді Голови ЄК.

Проте, він зауважує, що лише війна змусила європейців відкрити очі на використання путіним енергоносіїв у якості зброї проти Європи.  

“Дуже шкода, що тільки війна дозволила відкрити очі європейців щодо використання росіянами енергії у якості зброї, про що ми говорили ще з початку будівництва першого та другого Північних Потоків та Турецьких Потоків”, – підсумовує він.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.