Японія повернула поняття “незаконна окупація” щодо Південних Курил

Це формулювання вперше з 2018 року з’явилося в тексті підсумкової заяви щорічного “Загальнонаціонального мітингу за повернення північних територій”.

07.02.2023
Японія повернула поняття “незаконна окупація” щодо Південних Курил
Фото: умовне

Влада Японії повернула поняття “незаконна окупація” в публічну дискусію навколо південної частини Курил, пише Guildhall.

У тексті документа про Південні Курили йдеться про те, що неприйнятно, що 4 північні острови були незаконно окуповані Радянським Союзом 77 років тому і залишаються такими й сьогодні.

Зазначимо, під час роботи прем’єра Сіндзо Абе японська влада не вживала термін “незаконна окупація” в офіційних документах.

У березні 2022 року стало відомо, що японський уряд назве Курильські острови територіями, “незаконно окупованими росією” в щорічній доповіді про зовнішню політику “Синя книга з дипломатії”.

Сьогодні, 7 лютого, у Токіо біля посольства рф відбувається масштабна акція протесту в День північних територій (Курильських островів).

Раніше МЗС Японії назвало Південні Курили незаконно окупованими росією. рф, своєю чергою, припинила дію угоди, яка передбачала безвізове відвідування японцями Південних Курил.

Нагадаємо, Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.