“Віденська кав’ярня” дала хабар посадовцю Львівської міськради

Галицький районний суд 20 березня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 242 тис. грн застави посадовцю управління охорони історичного середовища Олегу Хандину.

28.03.2024
“Віденська кав’ярня” дала хабар посадовцю Львівської міськради

У матеріалах справи йдеться, що посадовець вимагав в ТОВ «Віденська кав’ярня» 1500 доларів за виготовлення й затвердження документації. Крім цього, Олег Хандин за 500 доларів обіцяв відмовитися від апеляційної скарги у справі про демонтаж веранди на будівлі «Віденської кав’ярні», повідомляє Zaxid.net.

Згідно з матеріалами справи, у жовтні 2023 року Олег Хандин, який працював у відділі охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР, пообіцяв представникові ТОВ «Віденська кав’ярня» за гроші вплинути на посадовців департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА й затвердити охоронний договір на об’єкт культурної спадщини.

Представник «Віденської кав’ярні», який у суді виступає як свідок, розповів, що під час юридичного аудиту технічної документації виникла необхідність виготовити та затвердити облікову документацію. Це входить до компетенції управління охорони історичного середовища ЛМР та департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОВА. У ЛМР підприємцеві дали контакт Олега Хандина, який перебував на посаді начальника відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління.

На початку жовтня 2023 року представник «Віденської кав’ярні» зустрівся з Олегом Хандином в кав’ярні «Львівська копальня кави». Під час спілкування посадовець сказав, що за виготовлення та затвердження облікової документації потрібно заплатити тисячу доларів. За ці гроші чиновник обіцяв вплинути на посадовців ЛОВА, оскільки без них неможливо затвердити документи.

Представник ТОВ «Віденська кав’ярня» знову зустрівся з Олегом Хандином 26 січня 2024 року. Чиновник ЛМР сказав, що тепер сума хабара збільшилася до 1500 доларів. Він попросив віддати гроші двома частинами по 750 доларів. У матеріалах справи йдеться, що представник «Віденської кав’ярні» 16 лютого дав Олегу Хандину 750 доларів. Другу частину хабара чиновник отримав 19 березня. Під час цього його й затримали правоохоронці.

Зазначимо, що ТОВ «Віденська кав’ярня» судиться з управлінням охорони історичного середовища ЛМР через виданий припис на демонтаж незаконної тераси, добудованої до закладу, будівля якої є пам’яткою архітектури. Представником від мерії у цій справі був саме Олег Хандин.

Нещодавно мерія Львова оштрафувала на 170 тисяч грн ТОВ «Віденську кав’ярню» за самовільні роботи на пам’ятці архітектури. Підприємство засклило терасу, яка стала незаконною прибудовою.

Львівський окружний адмінсуд 28 листопада 2023 року призначив судову будівельно-технічну експертизу та зупинив провадження у справі. Управління охорони історичного середовища подало апеляційну скаргу з вимогою скасувати призначення експертизи.

Олег Хандин під час зустрічей з представником «Віденської кав’ярні» сказав, що не погоджується з діями управління, у якому працює, й за 500 доларів зможе відмовитися від апеляційної скарги, яку сам і подав. Олег Хандин шантажував підприємця й зазначив, що якщо не отримає гроші, то наполягатиме на задоволенні апеляції й скасуванні рішення суду. Представник кав’ярні погодився дати хабара.

Суд зазначає, що що Олег Хандин поставив представника «Віденської кав’ярні» в умови, за яких бізнес не може реалізувати законних інтересів без надання хабара.

Нагадаємо, 19 березня Олега Хандина затримали на хабарі у 2000 доларів. За ці гроші він обіцяв підприємцю посприяти у видачі документів на реконструкцію в історичному ареалі Львова та скасувати виданий припис управління охорони історичного середовища.

Згодом, Управління персоналом Львівської міської ради разом з сектором доброчесності повідомили, що проведуть кадровий аудит управління охорони історичного середовища.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.