Львівський заклад «Віденська кав’ярня» оштрафували на 170 тисяч гривень

Власники закладу заплатять штраф через «умисне доведення кав’ярні, яка є пам’яткою архітектури, до руйнації».

22.01.2024
Львівський заклад «Віденська кав’ярня» оштрафували на 170 тисяч гривень

Як повідомили у департаменті містобудування Львівської міськради, йдеться про встановлені на терасі склопакети, з допомогою яких власники фактично створили незаконну прибудову в приміщенні пам’ятки архітектури.

Кілька років тому управління охорони історичного середовища видало приписи про демонтаж склопакетів на терасі. Проте власник кав’ярні скасував його через суд. Тоді представники «Віденської кав’ярні» виграли суд першої інстанції та апеляцію. Проте торік справа потрапила у Верховний Суд України, який уже задовольнив скаргу Львівської міськради та скерував справу про демонтаж конструкцій на повторний розгляд.

Ключовими для перегляду справи стали такі факти:

  • встановлення огороджувальних конструкцій відбулося без погодження проєктної документації;
  • будівля розташована в історичному ареалі міста та в зоні ЮНЕСКО;
  • збереження об’єктів культурної спадщини та запобігання їхньому руйнуванню внаслідок несанкціонованої господарської діяльності, на думку суду, є одним із головних завдань органів місцевого самоврядування.

«Віденська кав’ярня» розташована на території історичного ареалу Львова, в зоні ЮНЕСКО і в об’єкті культурної спадщини – у будинку пам’ятці-архітектури. Будинок складається з трьох поверхів та тераси, які власники за невідомих обставин поділили на окремі об’єкти нерухомості з окремими техпаспортами.

“Власне саме такі маніпуляції з адресами і дозволили у суді уникнути виконання припису від Львівської міськради. У зв’язку з новою адресою, на папері будівля автоматично перестала належати до пам’ятки культурної спадщини“, – зазначили у повідомленні.

У вівторок, 23 січня, відбудеться чергове судове засідання у справі «Віденської кав’ярні».

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.