У заповіднику на Тернопільщині зростає рідкісна рослина

Рослина дуже чутлива до змін у середовищі зростання, наприклад, на збільшення рівня освітленості внаслідок вирубування лісу.

13.11.2023
У заповіднику на Тернопільщині зростає рідкісна рослина

У природному заповіднику “Медобори” відомо про одне місце зростання незначної площі листовика сколопендрового на кам’яних розсипах та відслоненнях вапняків, повідомили на Facebook-сторінці заповідника.

“Рослина висотою 30-80 см, має коротке вкрите лусками на верхівці кореневище. З верхньої частини кореневища виходить пучок шкірястих черешкових листків, які називаються вайями з вираженою товстою середньою жилкою. Листя темно-зелене, шкірясте, голе, цілісне, що є унікальним серед папоротей. Листова пластина ременеподібна, шириною від трьох до семи сантиметрів із серцеподібною основою. За таку специфічну форму листових пластин рослину і порівнюють з язиком. На нижній поверхні листків, вздовж бічних жилок розташовуються паралельно один до одного соруси, вкриті двома покривальцями. Їхнє розміщення нагадує ноги багатоніжки, звідки походить видова назва рослини “scolopendrium” — з латини означає “сороконіжка”, — йдеться у дописі.

В Україні ця рідкісна рослина зустрічається в Передкарпатті та Карпатах, у Криму, на Подільській височині і зрідка на східних відрогах Придніпровської височини.

У повідомленні йдеться, що на всіх цих територіях це дуже рідкісний вид.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.