У заповіднику «Тустань» з’явилася унікальна автентична бойківська хата

У колекції історико-культурного заповідника «Тустань», що на Львівщині, тепер можна поглянути на унікальну автентичну бойківську хату. Її вдалося зберегти команді заповідника.

28.11.2023
У заповіднику «Тустань» з’явилася унікальна автентична бойківська хата

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

“До села Урич вперше перевезли та відбудували хату поч. ХХ ст. із села Плав’я! Її встановили поруч із іншою автентичною хатою – культурним центром Хата у Глубокім. Будівля вже слугує фотозоною для відвідувачів, а згодом вона стане ще одним об’єктом туризму спадщини.

Для команди це знакова подія, адже цю ідею виношували не один рік! Символічно, що цей проєкт вдалося реалізувати саме під час повномасштабної війни. Адже він зберіг для нащадків оригінальний зразок української архітектурної ідентичності. Врятована хата – із села Плав’я з різьбленою галереєю – один з останніх збережених зразків місцевої школи народного будівництва. Такі об’єкти масово та безслідно зникають разом із забудовою сіл”, – зазначають у музеї.

Директор заповідника, ініціатор та керівник проєкту Андрій Котлярчук вважає, що такий проєкт реалізовується в Тустані не востаннє. Адже збереження та примноження автентичної забудови в межах туристичної дестинації важливе для сталого розвитку села Урич, для збереження його туристичного потенціалу.

Команда Тустані готова ділитися здобутим досвідом проєкту з усіма охочими.

«Дякуємо грантодавцям за можливість порятунку цієї пам’ятки! Проект реалізовано за фінансової підтримки Cultural Emergency Response Організації Реагування на надзвичайні ситуації в області культури (CER), Нідерланди, за сприяння ЛОГО «Тустань» та заповідника «Тустань»», – додали у музеї.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.