У заповіднику «Тустань» з’явилася унікальна автентична бойківська хата

У колекції історико-культурного заповідника «Тустань», що на Львівщині, тепер можна поглянути на унікальну автентичну бойківську хату. Її вдалося зберегти команді заповідника.

28.11.2023
У заповіднику «Тустань» з’явилася унікальна автентична бойківська хата

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

“До села Урич вперше перевезли та відбудували хату поч. ХХ ст. із села Плав’я! Її встановили поруч із іншою автентичною хатою – культурним центром Хата у Глубокім. Будівля вже слугує фотозоною для відвідувачів, а згодом вона стане ще одним об’єктом туризму спадщини.

Для команди це знакова подія, адже цю ідею виношували не один рік! Символічно, що цей проєкт вдалося реалізувати саме під час повномасштабної війни. Адже він зберіг для нащадків оригінальний зразок української архітектурної ідентичності. Врятована хата – із села Плав’я з різьбленою галереєю – один з останніх збережених зразків місцевої школи народного будівництва. Такі об’єкти масово та безслідно зникають разом із забудовою сіл”, – зазначають у музеї.

Директор заповідника, ініціатор та керівник проєкту Андрій Котлярчук вважає, що такий проєкт реалізовується в Тустані не востаннє. Адже збереження та примноження автентичної забудови в межах туристичної дестинації важливе для сталого розвитку села Урич, для збереження його туристичного потенціалу.

Команда Тустані готова ділитися здобутим досвідом проєкту з усіма охочими.

«Дякуємо грантодавцям за можливість порятунку цієї пам’ятки! Проект реалізовано за фінансової підтримки Cultural Emergency Response Організації Реагування на надзвичайні ситуації в області культури (CER), Нідерланди, за сприяння ЛОГО «Тустань» та заповідника «Тустань»», – додали у музеї.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.