У Сихівському районі Львова хочуть демонтувати незаконну споруду

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради проводить позапланову перевірку будівельних робіт на проспекті Червоної Калини, 109, на території скверу Гідності.

08.12.2023
У Сихівському районі Львова хочуть демонтувати незаконну споруду

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Із 28 листопада ми розпочали позапланову перевірку щодо незаконних, на нашу думку, будівельних робіт на просп. Червоної Калини, 109. Оскільки у військовий час планові і позапланові перевірки заборонені, то цю перевірку ми погодили з Міністерством регіонального розвитку та Державною інспекцією архітектури та містобудування України. Триватиме вона до 11 грудня.

Сьогодні ми викликали всіх суб’єктів містобудування на цей об’єкт, щоб надали пояснення і оглянули роботи», – розповів Тарас Павлишин, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради.

За його словами, за попередніми матеріалами, встановлено, що об’єкт будується з відхиленнями від проєктної документації, від експертизи, а також є інші недоліки, про які буде повідомлено вже після складання відповідного процесуального акту.

«Те, що відбувається у сквері Гідності, неможливо пояснити жодним здоровим глуздом. Це громадський простір. Колись тут було кафе. Потім ФОП захотів збудувати споруду на чотири поверхи. Минулого року незаконно оформив право власності на незавершений об’єкт, якого тут і близько не було. А перемовини з цим ФОПом не завершилися нічим. Я не здивуюся, якщо сьогодні з’явиться ще якесь незаконне рішення по цьому, щоб юридично затягнути процес. Та позиція громади незмінна – тут має бути Сквер Гідності, і все, що тут відбувається, має відбуватися згідно з чинними законодавством і здоровим глуздом. Тому ця незаконна споруда має бути демонтована. У Сквері Гідності має бути сквер, а не незаконна конструкція, яка від місяця до місяця зазнає змін», – наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

«Я вважаю, що перевірки таких робіт треба повертати. Тому як народний депутат буду звертатися до Кабміну. Адже якщо є дозволи і проводиться будівництво, то мають бути перевірки, якої якості це будівництво, і яку загрозу чи не загрозу воно несе для громадян», – наголосила Наталя Піпа, співзасновниця ГО «Кращий Сихів», народна депутатка України.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.