На Львівщині з’явиться сквер пам’яті воїнів-добровольців

14 березня, у День українського добровольця, у Брюховичах на вул. Незалежності України висадили дерева та встановили інформаційну таблицю.

15.03.2024
На Львівщині з’явиться сквер пам’яті воїнів-добровольців

Найближчим часом ця зелена зона офіційно отримає статус скверу, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Йдеться про територію, площею 1, 4309 га. Там ростуть зелені насадження, в основному сосни та модрини, а також є дитячий та спортивний майданчики. На найближчу сесію колеги готують ухвалу, відповідно до якої ця територія отримає статус скверу та матиме балансоутримувача. Окрім того, була позиція мешканців та воїнів-добровольців, щоб присвятити цей сквер воїнам добровольчих формувань», – розповіла керівниця департаменту міської агломерації ЛМР Ірина Круглова.

14 березня а цій локації добровольці, активні місцеві мешканці та представники міста висадили 5 модрин. Також там встановили інформаційну таблицю з назвою скверу.

«Останні роки ця територія була занедбана. Ми шукали шляхи, як її впорядкувати. Вийшла гарна нагода, коли дізнались, що хлопці шукають місце, де б можна було облаштувати сквер, присвячений добровольцям. Ми запропонували це місце у Брюховичах. Зібралися всі, долучилися комунальні служби міста і буквально за три дні очистили цю територію. Для нас, місцевих мешканців, це дуже важливо. Це фактично діючий сквер, тут завжди багато людей», – розповіла місцева мешканка Юлія Лацик.

Також керівниця департаменту міської агломерації Ірина Круглова та голова Шевченківської районної адміністрації Ірина Джурик привітали представників добровольчих формувань.

«Ви заслуговуєте на велику шану і повагу. На початку повномасштабної війни першими своє плече підставили наші хлопці-добровольці, які біля наших райадміністрацій стояли в черзі, щоб їх записали в добровольчі формування. Як ви є – нам і тут, в тилу, спокійніше. А тепер завдяки нашій співпраці тут буде гарний сквер, присвячений воїнам-добровольцям», – зазначила Ірина Джурик .

Надалі сквер пам’яті воїнів добровольчих формувань буде обслуговувати ЛКП «Зелений Львів».

Як прокоментував журналіст і доброволець 2014 року Олег Радик, ідея такого увіковічення героїв прийшла у світлу голову дружини Героя України Хаммера Наталі Бобанич. Місцину порадила Юлія Лацик. Маємо ще один плюс, територію буде збережено від загребущих забудовників.

Довідка

День українського добровольця відзначають 14 березня. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої країни.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.