У Швейцарії пропонують продати понад 100 “зайвих” Leopard країнам, які поставляють танки Україні

Провідні політики закликають продати 96 законсервованих танків за символічну плату Польщі, Словаччині та Чехії, замість тих танків, які вони передадуть Україні.

02.02.2023
У Швейцарії пропонують продати понад 100 “зайвих” Leopard країнам, які поставляють танки Україні
Фото: умовне

Про це пише Bloomberg.

“У бункері в гірській місцевості на сході Швейцарії майже десять років стоять законсервовані майже 100 танків Leopard 2, призначені для списання, оскільки вважалося, що бронетанкова війна в Європі залишилася в минулому”, – пише видання. 

Рішення Німеччини та інших європейських держав відправити свої танки в Україну активізувало дебати в Берні про те, як нейтральна країна може посилити власну допомогу.

Про постачання зброї безпосередньо в Україну не йдеться, але є інші варіанти.

“Війна змінила дискусію у Швейцарії. Ми не можемо відмовитися від швейцарського нейтралітету, але ми повинні говорити про те, які можливості ми маємо для підтримки країн, що відстоюють ті ж демократичні цінності, що і Швейцарія”, – сказала Майя Рінікер, член парламенту від центристської та пробізнесової партії СвДП, яка внесла пропозицію про передачу танків.

Рінікер закликала офіційно вивести танки Leopard з експлуатації, а потім продати їх за символічну ціну в один франк східним сусідам Швейцарії за умови, що ці танки ніколи не будуть реекспортовані в Україну. Хоча її пропозиція була відхилена в першому читанні минулого тижня, вона прагне винести її на повторне голосування цієї весни.

96 танків, що зберігаються у Швейцарії, становитимуть майже третину з 300 танків, які, за словами президента України Володимира Зеленського, необхідні для перелому у ході війни з росією. 

Будь-який продаж танків вимагатиме їх масштабного виведення з експлуатації, а отже, і відповідної резолюції парламенту, повідомила речниця Міністерства оборони Швейцарії. 

Також вона повідомила, що наразі Швейцарія не отримала жодного запиту від Німеччини про продаж частини танків виробнику Rheinmetall AG, а також не має жодних запитів від інших країн, які перебувають на розгляді. 

Крім того, 2 лютого швейцарські депутати також обговорюватимуть законопроєкт, який дозволить Німеччині, Іспанії та Данії також відправляти на фронт боєприпаси швейцарського виробництва.

Нагадаємо, Швейцарія пори нейтральність планує дозволити реекспорт зброї в Україну.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.