У РФ “пригрозили” захистом російськомовних громадян в Молдові і натякнули на нову “республіку”

Глава МЗС РФ звинуватив Європейський союз у зриві “врегулювання конфлікту” в 2003 році.

01.09.2022
У РФ “пригрозили” захистом російськомовних громадян в Молдові і натякнули на нову “республіку”
Фото: ua.depositphotos.com

У Російській Федерації знову заговорили про готовність гарантувати захист прав російськомовних в Молдові. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив Європейський союз у зриві “врегулювання конфлікту” в Молдові в 2003 році.

Про це дипломат заявив російським ЗМІ, пише Уніан.

Глава МЗС РФ заявив, що не вважає Придністров’я не “російським анклавом”. За його словами, невизнана республіка є частиною Молдови. При цьому він звинуватив Євросоюз у зриві в 2003 році підписання документа, який міг врегулювати конфлікт.

“Зараз і керівництво Придністров’я, і ми виступаємо за те, щоб відновити прямий діалог. Але судячи з публічних заяв президента Майї Санду і її команди, вони під диктовку США і ЄС такого прямого діалогу не хочуть і розраховують на недипломатичний варіант вирішення проблеми… Ми зробимо все, щоб інтереси російськомовного населення не постраждали”, – заявив Лавров.

Крім того, він згадав про Гагаузію, яка “претендує на особливий статус”.

“Думаю, влада Молдови вчинить правильно, якщо припинять грати в нав’язані Заходом геополітичні ігри і подумають про інтереси людей… ми будемо наполягати на цьому підході”, – підсумував дипломат.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.