У Львові вшанували пам’ять Героїв Крут

Урочистості з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут відбулися 29 січня на Личаківському цвинтарі.

29.01.2024
У Львові вшанували пам’ять Героїв Крут

На полі почесних поховань, біля місця вічного спочинку учасника бою під Крутами Ігора Лоського відбулася поминальна панахида за участі громадськості, військових, духовенства, влади, ліцеїстів Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Також учасники заходу вшанували пам’ять Андрія Лазаренка.

«Бій під станцією «Крути» — героїчна сторінка, у якій понад пів тисячі українських вояків, обмежені в зброї та забезпеченні, на чотири дні зупинили просування 5-тисячної більшовицької армії Муравйова.

Наша велика війна, яка триває майже 10 років, є продовженням тієї самої боротьби за незалежність і державність. Дякую всім нашим воїнам, які щодня наближають нашу перемогу. Вклоняємось низько Героям усіх часів, які заплатили життям за нашу свободу», — сказав заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Довідково

Ігор Лоський народився у Любліні (Польща). Був учасником Студентського куреня Армії УНР. Під час бою під Крутами тяжко поранений. Згодом працював у міністерстві закордонних справ УНР, а потім проживав у Львові, досліджував історію та викладав у малій Греко-католицькій семінарії.

Андрій Лазаренко народився у Києві. Участь у бою під Крутами брав 17-річним. Опісля був сотником Армії УНР. Згодом провадив наукову діяльність у Львові, створив школу біологів-генетиків, відомий як науковець світового рівня.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.