У Львові відбулася благодійна виставка творів українських митців

Вчора, 30 серпня, у Львові відбувся благодійний мистецький захід ART GARAGE «TEST», місцем проведення якого став простір майбутньої першої мистецької галереї сучасного мистецтва у Львові (MOCA – Museum of Contemporary Art) на вул. Ш. Руставелі, 7.

31.08.2023
У Львові відбулася благодійна виставка творів українських митців

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Відвідувачі ART GARAGE «TEST» мали можливість придбати твори з кераміки, скла, зокрема ескізні роботи скульптурної пластики 40 українських митців, а також авторський одяг, аксесуари, крафтові вироби 27 українських сучасних брендів. Виручені від продажу кошти організатори скерують на закупівлю військового та медичного обладнання.

Захід є частиною мистецького проєкту «Ми і Світ», який започаткували у межах Благодійного фонду Зіновія Козицького.

«Дякую нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо змогу бачити небо, спілкуватися, жити. Нас усіх єднає бажання перемогти – і це правильно!

Мистецтво відображає стан суспільства, наші мрії, наші переживання, наше єднання. Мені б дуже хотілося, щоб весь світ бачив українське мистецтво, тому що це про наші душі і про нашу гідність, про те, що ми виборюємо і що здобудемо.

Дякую митцям за те, що вони творять в час війни. Дякую всім, хто сьогодні приєднався до ART GARAGE «TEST» – ви підтримуєте українське мистецтво і українську армію», – зазначив під час заходу начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

ART GARAGE «TEST» включав і музичну програму – виступи гурту Kozak System та виконавців SHUMEI і Христини Чемерис.

Як розповіла артдиректорка Благодійного фонду Козицького, кураторка мистецького проєкту «Ми і Світ», докторка мистецтвознавства Христина Береговська, артгараж – це давній досвід представлення і продажу творів мистецтва. За її словами, на таких заходах показують саме ескізи робіт, які можна придбати за невеликі кошти, таким чином знайомлячи людей з «внутрішньою кухнею» творчого процесу.

«Колись давно, ще коли жив Леонардо да Вінчі, почали організовувати у кузнях та в стодолах випродаж різних предметів краси. Це робили «нечемні» студенти в художній майстерні професора Вероккіо, в якого навчався і сам да Вінчі. Молоді хлопці лише хотіли заробити зі свого мистецтва. Вони за безцінь продавали свої ескізи – чудернацькі фігурки з дерева, вироби з металу, графічні рисунки чи замальовки. Минуло 500 років і сьогодні ці рисунки спливають на поважних аукціонах Sothebys та Christie’s під іменами Франческо Ботчіні, Лоренцо ді Креді, Леонардо да Вінчі.

З плином часу артгараж розвинувся у різних країнах світу як спосіб зробити доступним до людей якісне мистецтво», – зазначила Христина Береговська.

До заходу приєдналися представники влади, волонтери, військовослужбовці, художники, митці, підприємці, медіа, а також захисники, які проходять реабілітацію на Львівщині, зокрема у центрі Superhumans.

За кошти, виручені під час благодійного аукціону «Два дива», що відбувся у грудні минулого, також у межах мистецького проєкту «Ми і світ», вдалося придбати апарат надання невідкладної допомоги передчасно народженим дітям для Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Також у межах проєкту «Вій» Благодійний фонд Козицького передасть на фронт 1000 бойових дронів.

 

 

 

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.