У львівській лікарні вперше в Україні пересадили шкіру дитині від посмертного донора

Унікальну операцію провели у Дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

01.11.2023
У львівській лікарні вперше в Україні пересадили шкіру дитині від посмертного донора

Про це повідомили у пресслужбі лікарні.

Хлопчик дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама Наталя відволіклась, аби приготувати синові кашу. За мить почула крик. Малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Дитя одразу доправили в опіковий блок лікарні св. Миколая.

У реанімації команда анестезіологів цілу ніч намагалася стабілізувати стан однорічної дитини. І лікарям це вдалося. Однак, шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно.

“Опікові хірурги вирішують застосувати до лікування Андрійка революційний для України підхід. Пересадити малюкові шкіру від посмертного донора, як це десятиліттями роблять в розвинених країнах. До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим в тому числі завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію“, – розповіли у медзакладі.

Однорічний Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалося розпочати із застосуванням донорської шкіри.

“Знявши верхні, уражені фрагменти тканини, опікові хірурги закрили рани донорською шкірою. Вона не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета такої пересадки – захистити обпечені ділянки та створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. І вже за кілька тижнів після цього Андрійко був готовий до наступного кроку – аутотрансплантації – закриття рани вже власною шкірою”, – йдеться у повідомленні.

Зараз хлопчик вдома. До лікарів повертається лише на перев’язки. Попереду – реабілітація.

“Найголовніше домашнє завдання для батьків на сьогодні – проводити вправи із Андрійком, аби сповільнити ріст рубців“, – кажуть медики.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.