У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за Івана Мазепу

300 років тому російська церква наклала на нього анатему.

09.06.2023
У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за Івана Мазепу

У День всіх святих, 11 червня, у Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

За небажання коритися Московії російська церква наклала анафему на Івана Мазепу ще за його життя. Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість в московському патріархаті «проклинати» Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 2014 році.

Як повідомляє МКІП, богослужіння стане початком відродження в українській лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури.

Також за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Офісу ЮНЕСКО в Україні буде оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх святих, а ще презентовано новий проєкт — Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба» (локація — Онуфріївська вежа).

Захід відбудеться з благословіння предстоятеля Православної церкви України блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Нагадаємо, комісія Мінкультури завершила роботу в Києво-Печерській лаврі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.