У Кьольні за участі музикантів Львівської національної філармонії відбувся міжнародний музичний проєкт “Європейські музи не мовчать”

Українські та німецькі музиканти провели воркшоп, де записали чотири музичні сети.

08.12.2022
У Кьольні за участі музикантів Львівської національної філармонії відбувся міжнародний музичний проєкт “Європейські музи не мовчать”
Фото: умовне

Про це повідомляє департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. 

Проєкт організували Центр старовинної музики “ZAMUS” та Львівська національна філармонія за підтримки Гете-інституту в Україні, німецької асоціації міжкультурних проєктів “Culture Connects” та музичного фонду Ернста фон Сіменса (Ernst von Siemens Musikstiftung).

У межах проєкту, повна назва якого, “Європейські музи не мовчать: симпозіум, майстерня, музична резиденція”, у Львівській національній філармонії відбувся цикл концертів за участі іноземних музикантів. Відеозаписи концертів публікували на ютуб-каналі філармонії. У філармонії зазначають, що під час повномасштабної війни через повітряні тривоги не всі концерти відбувалися за планом, тож українські музиканти з перших тижнів війни почали шукати можливість самореалізації. Надалі, музиканти представлять свої напрацювання на концертах у Німеччині.

1 грудня українські та німецькі музиканти провели воркшоп у Кьольні, де записали чотири музичні сети. Переглянути воркшоп можна та прослухати повну музичну програму зі студії в Кьольні можна тут або за посиланням. Програма складається із сольних творів, дуетів та тріо (українського та європейського ренесансу та бароко) та спільних імпровізацій із синтезатором у чотирьох музичних сетах.

До складу ансамблю музикантів з України, учасників проєкту, увійшли клавесиністка Анна Іванюшенко (Львівська національна філармонія), контрабасист Назарій Стець (Національний ансамбль солістів “Київська камерата”), бандурист Дмитро Губ’як (ТНПУ імені Володимира Гнатюка), вокаліст Роман Меліш (Національний будинок музики) та композитор, менеджер багатьох проєктів Львівської національної філармонії Богдан Сегін. До українських музикантів доєднаються флейтист Норберт Роденкірхен з Кьольну (Німеччина) та українська скрипалька Наталія Нешмоніна з Ессена (Німеччина).

У проєкті, що тривав з 29 листопада по 2 грудня, музиканти мали на меті презентувати зокрема давнє українське бароко та сучасну музичну сцену.

Особливу вдячність музиканти висловили Норберту Роденкірхену, німецькому флейтисту та композитору, завдяки якому процес співпраці між німецькою та українською інституцією став можливий та був ретельно організований.

Передісторія проєкту сягає у березень 2022, коли розпочалась масштабна серія концертів Львівської національної філармонії онлайн та офлайн “Україна-2022. Музи не мовчать”.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.