Тернопільські лікарі завдяки революційному методу врятували кінцівку військовому

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вперше в Україні вилучили тромби з артерій нижньої кінцівки за допомогою тромбоаспіраційного пристрою AngioJet.

26.10.2023
Тернопільські лікарі завдяки революційному методу врятували кінцівку військовому

Про це повідомляють на сторінці лікарні в соцмережі.

Це революційний метод, який підвищує якість медичної допомоги і рятує кінцівки від ампутації при гострих тромбозах та емболіях, йдеться у повідомленні.

“Пацієнт — військовослужбовець. Він переніс важке поранення ноги та велику кількість операцій. Виник гострий тромбоз автовенозного шунта в зоні травми. Нашим завданням було врятувати нижню кінцівку. В результаті відновлено кровоплин по артеріях стегна, гомілки та стопи”, — розповів завідувач відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії Богдан Маслій.

Головна перевага такого методу — малоінвазивність. Виконується через двоміліметровий прокол в судині. Пацієнти не потребують наркозу, а сама процедура допомагає відновити нормальний кровообіг швидше, ніж іншими методами.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.