США готують санкції проти угорських чиновників, пов’язаних із урядом Орбана

Проєкт закону про санкції готується на фоні погіршення останнім часом відносин між Вашингтоном і Будапештом.

14.04.2023
США готують санкції проти угорських чиновників, пов’язаних із урядом Орбана

Група конгресменів США, до якої входять представники обох партій, розробляє проєкт закону про введення санкцій проти ряду провідних угорських політиків, пов’язаних із партією прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана «Фідес». Про це з посиланням на чиновників, знайомих із процесом підготовки документа, повідомляє видання The Guardian.

Законопроєкт, який готується з минулого року, може бути поданий до Конгресу вже у травні й, з високою імовірністю, буде підтриманий більшістю конгресменів.

Орбан був близьким політичним союзником експрезидента Дональда Трампа, а керівна партія Угорщини «Фідес» підтримує тісні зв’язки з жорсткими американськими консерваторами.

Цього тижня в оприлюднених у результаті зливу документах Пентагона, заснованих на даних розвідки, повідомлялося, що угорський прем’єр назвав США одним із трьох головних противників своєї партії.

Критики вважають Віктора Орбана найближчим союзником путіна в ЄС. Блокування його урядом вступу Швеції до НАТО ще більше погіршило відносини з Вашингтоном. Угорщина також блокувала участь України в кількох зустрічах НАТО високого рівня з 2017 року.

У своїх останніх заявах Віктор Орбан назвав Україну «неіснуючою у фінансовому сенсі країною».

«Ми платимо українцям пенсії та зарплати, підтримуємо їхнє державне управління, їхню охорону здоров’я», – сказав Орбан, додавши, що «такий стан речей не може зберігатися у довгостроковій перспективі», повідомляє видання Magyar Nemzet.

За його словами, як тільки США та Євросоюз вирішать більше не фінансувати роботу української держави, «війна одразу припиниться».

 

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.