Справу дрогобицького пропагандиста, який принижував військових, передали до суду

Слідчі завершили досудове розслідування стосовно 40-річного дрогобицького блогера Мар’яна Чави.

27.10.2023
Справу дрогобицького пропагандиста, який принижував військових, передали до суду

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Чоловікові інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та виготовлення і поширення матеріалів, у яких виправдовується збройна агресія РФ. Блогеру загрожує — до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Мар’ян Чава неодноразово перешкоджав законному врученню повісток представниками ТЦК, проганяючи їх та називаючи “шакалами”. При цьому стверджував, що захисники, які отримали поранення на фронті й почали працювати у військкоматі, є злочинцями і закликав перешкоджати їх діяльності. Відео конфлікту він згодом опублікував в соціальній мережі.

“Також підозрюваний опублікував на своєму каналі відео, у яких стверджував, що вручення повісток громадянам України є незаконним та неконституційним. У них він надав “поради” як вибудовувати діалог з працівниками ТЦК та уникати вручення повісток”, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на своєму YouTube-каналі блогер виправдовував збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році.

Мар’яна Чаву затримали наприкінці липня. Тоді Галицький суд Львова обрав для блогера запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура не погодилася із таким рішенням і подала апеляцію, мотивуючи тим, що такий запобіжний захід не забезпечить належну поведінку підозрюваного.

8 серпня Львівський апеляційний суд задовольнив клопотання прокуратури щодо зміни запобіжного заходу. Замість домашнього арешту суд застосував до Чави тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 214 720 гривень. 18 серпня чоловік вніс заставу та вийшов з СІЗО.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.