Швейцарія хоче конфіскувати заморожені активи оточення Януковича на понад $140 млн

Процедура конфіскації активів застосовується лише у виняткових випадках. Закон уповноважує систему адміністративного правосуддя Швейцарії конфіскувати активи політично значущих осіб, але лише за суворих умов.

15.02.2023
Швейцарія хоче конфіскувати заморожені активи оточення Януковича на понад $140 млн
Фото: УНІАН

Уряд Швейцарії дозволив розпочати конфіскацію заморожених активів оточення експрезидента Віктора Януковича на суму понад 130 мільйонів швейцарських франків (понад $140,5 млн).

Про це йдеться у пресрелізі Федеральної ради Швейцарії, передає “Бабель”.

«На своєму засіданні 15 лютого 2023 року Федеральна рада вирішила розпочати адміністративне провадження щодо конфіскації активів, заморожених у Швейцарії після української революції в лютому 2014 року. Процедура конфіскації у Швейцарії застосовуватиметься до всіх активів, які підлягають конфіскації, на загальну суму понад 130 мільйонів швейцарських франків. Цим кроком Швейцарія підтримує Україну», — йдеться в заяві.

Федеральна рада доручила Федеральному департаменту фінансів (FDF) відкрити низку проваджень про конфіскацію у Федеральному адміністративному суді (FAC). Повідомляється, що активи залишатимуться замороженими до остаточного рішення системи адміністративного правосуддя Швейцарії. Будь-яке майно, яке буде остаточно конфісковане, повернуть українському народу відповідно до міжнародної угоди.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.