Сеул дозволив Польщі постачати Україні САУ Krab із південнокорейськими деталями

Це перше офіційне схвалення постачання компонентів озброєнь від Південної Кореї.

08.03.2023
Сеул дозволив Польщі постачати Україні САУ Krab із південнокорейськими деталями
Фото: САУ Krab

Про це з посиланням на представника Міноборони в Сеулі повідомило агентство Reuters.

Це є першим підтвердженням того, що Південна Корея офіційно погодилася хоча б опосередковано надати Україні компоненти зброї для її війни проти росії.

За словами директора європейсько-азійського підрозділу Бюро міжнародного співробітництва Кім Хен Чхоля, Бюро технічного контролю Адміністрації програми оборонних закупівель (DAPA) “розглянуло та схвалило передання” у 2022 році.

“Ми розглянули всю документацію та можливі проблеми всередині DAPA… потім вирішили видати ліцензію на експорт до Польщі”, – сказав він Reuters.

Він наголосив, що позиція уряду полягає в тому, щоб не передавати Україні системи озброєння, оскільки південнокорейське законодавство ускладнює прямий продаж зброї країнам, які перебувають в активному конфлікті.

САУ Krab виробництва польської компанії Huta Stalowa Wola поєднує південнокорейське шасі K9 Thunder, британську башту AS-90 від BAE Systems, французьку 155-мм гармату від Nexter Systems і вітчизняну систему управління вогнем.

Нагадаємо, Південна Корея відправила Україні пікапи та екскаватори.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.