Санкції проти “Росатому” блокують Угорщина, Франція і Болгарія

Для санкцій проти Росатому потрібна одностайна згода усіх 27 держав-членів Європейського Союзу, але щонайменше три країни не підтримують їх.

09.03.2023
Санкції проти “Росатому” блокують Угорщина, Франція і Болгарія
Фото: умовне

За даними джерел PAP, йдеться про Францію, Угорщину та Болгарію.

“Найбільшим прихильником співпраці з Росатомом в атомній енергетиці є Франція. Найгучніші – угорці, які, коли йдеться про санкції щодо Росатому, посилаються на національну безпеку. Болгарія також каже про занепокоєння щодо безпеки постачання [ядерного палива]”, – цитує польське агентство одного зі співрозмовників у ЄС.

Він вказав, що санкції проти російської атомної енергетики – основна вимога України.

“Українська сторона просить ЄС зайнятися питанням ядерного палива, вказуючи на те, що Росатом зрозумів, що має захисну парасольку в ЄС і все, що його стосується, виключено з-під санкційної загрози. Українська сторона також повідомляє, що Росатом почав активну діяльність у сферах, не пов’язаних строго з атомною енергетикою”, – пише агентство з посиланням на джерело в керівництві ЄС.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.