Рік тому УПЦ МП мала 1409 споруд у користуванні та 4312 у власності по Україні

У власності релігійних організацій можуть бути будівлі, предмети культу, об’єкти виробничого, соціального і добродійного призначення, транспорт, кошти та інше майно, необхідне для забезпечення їх діяльності.

19.04.2023
Рік тому УПЦ МП мала 1409 споруд у користуванні та 4312 у власності по Україні

Станом на 1 січня 2022 року релігійні організації, які входять до об’єднання Української православної церкви московського патріархату, мали 1409 споруд у користуванні та 4312 споруд у власності по Україні.

Про це Hromadske повідомили в Державній службі України з етнополітики та свободи совісті у відповідь на запит.

Там зазначили, що дані взяті з їхнього ж звіту, який стосується забезпеченості церков і релігійних організацій України культовими будівлями та приміщеннями, пристосованими під молитовні.

Цей документ оприлюднений на сайті Держслужби з етнополітики. Там зазначені дані станом на 1 січня 2022 року, зібрані від обласних і Київської міської державної адміністрації (військових адміністрацій).

«ДЕСС не володіє іншою інформацією про споруди, які перебувають у власності релігійних організацій Української Православної Церкви [(МП)]», — додали там.

Релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними завдяки власним коштам, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом.

Також, відповідно до законодавства, релігійні організації мають право засновувати й утримувати вільно доступні місця богослужінь або релігійних зібрань, а також місця, шановані в тій чи іншій релігії (місця паломництва).

На питання “чи можна закрити «приватні храми» УПЦ (МП)” у Держслужбі з етнополітики відповіли, що, відповідно до Конституції України, кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. А ще кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток із мотивів суспільної необхідності та за умови попереднього і повного відшкодування їхньої вартості. Це допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

«Доступ до культової будівлі, яка є об’єктом права приватної власності будь-якої релігійної організації, може бути обмежений лише в окремих випадках, передбачених законом», — додали там.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.