На Львівщині батьки школярів вигнали директора-прихильника УПЦ МП

У селі Верхня Яблунька Самбірського району трапилася сутичка між батьками школярів та освітянином.

14.09.2023
На Львівщині батьки школярів вигнали директора-прихильника УПЦ МП

Про це повідомив дописувач у Facebook Володимир Петрович, який оприлюднив відео самого конфлікту.

Вчора, 13 вересня, в одній зі шкіл Львівщини виник скандал, фігурантом якого став директор навчального закладу, який є прихильником московської церкви в Україні.

З соцмереж відомо, що у селі Верхня Яблунька Самбірського району трапилася сутичка між батьками школярів та освітянином.

На кадрах видно, як група жителів зі шарпаниною і вигуками «Геть!» виганяли директора зі школи.

За словами користувачів соцмереж, директор школи є прихильником УПЦ МП, а також «зверхньо поводиться над учнями, принижує їх та б’є».

Видання LMN вирішила розібратись, як директора Івана Січака поновили на цій посаді і чому, попри незадоволення вчителів та батьків школярів, його не звільняють з роботи.

Насамперед, що відомо про Івана Січака? Місцеві мешканці розповіли, що свого часу він був депутатом «Партії Регіонів» та прихильником московського патріархату. Кілька років він пропрацював у Турківській районній адміністрації. А пізніше став директором Верхньояблунського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів.

Однак, мешканці Верхньої Яблуньки були цим незадоволені. Тому, минулого року навесні на спільних зборах вони прийняли рішення про звільнення з Верхньояблунської школи І-ІІІ ступенів директора та вчителів. Мешканців обурювало те, що попри російське вторгнення директор та його сім’я продовжували відвідувати богослужіння у храмах УПЦ московського патріархату. Йшлося також і про булінг з боку директора.

Відтак, торік у жовтні Турківський районний суд прийняв рішення про звільнення Січака з посади директора школи через фізичне та моральне насильство над дітьми. У матеріалах справи йшлось про щонайменше 3 випадки булінгу школярів.

Але уже в червні цього року Іван Січак поновився на посаді за рішенням Турківського районного суду. Більше того, суд зобов’язав відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради виплатити йому 6 тисяч гривень компенсації за незаконне відсторонення, 387,3 тисяч гривень невиплаченої зарплати та ще 6 тисяч гривень моральної шкоди, тобто, майже 400 тисяч гривень.

З початком нового навчального року в школі знову розгорівся скандал. Так, на відео, опублікованому у соціальних мережах видно, як Іван Січак втікав від обурених людей.

Пізніше з’явилось ще одне відео, на якому, ймовірно, мешканці с. Верхня Яблунька розповіли, що майже 2 місяці вчителі не ходили на роботу, їм не виплачували заробітну плату, але їх змусили у добровільно-примусовому порядку заповнювати шкільні журнали, незважаючи на те, що діти не ходили до навчального закладу.

Ці слова у коментарі LMN підтвердила мешканка села Верхня Яблунька пані Галина:

«Люди вже скільки писали заяв, а вони лише пропадають, тому нікого не можуть вигнати. Він (Іван Січак) виграв суд і сказав, що він не піде з посади, а люди ще будуть на колінах в нього просити пробачення. Як він сказав, його вибирали не люди, а держава і його ніхто не вижене. На перше вересня не було ані католицького священника, ні нашого православного. Люди кажуть, що не заспокоються, поки його не звільнять».

За її словами, нещодавно до школи приїжджали один із заступників голови Боринської селищної ради Михайла Шкітака та начальниця відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Оксана Манюх. Проте, вони нічого не вирішили, але обіцяли приїхати ще раз.

Крім того, нам стало відомо, що у школі, працюють родичі Івана Січака – доньки та сестра, які вочевидь на його стороні. Більше того, за словами місцевої мешканки, Іван Січак почав залякувати своїх працівників звільненням, якщо ті не будуть його підтримувати. 8 вчителів, які виступили проти, він таки планує звільнити із посад.

Водночас, обурені люди перестали пускати своїх дітей до школи, адже хочуть, аби Івана Січака звільнили із посади директора школи. Та й самі школярі не хочуть ходити до навчального закладу, зважаючи на релігійні погляди Січака. Під час візиту заступника голови селищної ради та начальниці відділу освіти на уроках були присутніми лише 13 дітлахів.

LMN звернулась за коментарем до голови Боринської селищної ради Михайла Шкітака. Він сказав, що нічого не знає про цю ситуацію. На наше запитання, чи звертались до нього мешканці села Верхня Яблунька він відповів:

«Іван Січак поновлений на роботі за рішенням суду. Я не перескочу це рішення. Люди звертались із тим, що вони незадоволенні, але такої підстави для звільнення немає», – повідомив Михайло Шкітак.

Крім того, ми спробували отримати відповідь від начальниці відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Оксани Манюх. Вона заявила, що зараз перебуває у відрядженні і нічого коментувати не буде.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.