Про обмеження некритичних витрат і війну за сенси

Загалом я повністю підтримую ідею перестати витрачати державні (комунальні) кошти на різні некритичні інфраструктурні речі, поточні ремонти неважливих логістичних шляхів заміну бруківки на тротуарах, будівництво неважливих для економіки об’єктів.

21.07.2023
Про обмеження некритичних витрат і війну за сенси

Безперечно, що всі ці кошти треба спрямувати на підтримку армії, закупівлю дронів, техніки, зрештою зброї.

Але.

Дуже важливо розрізняти витрати просто на бетон і витрати на сенси. Ми воюємо не лише за територію. Ми воюємо також і за сенси. Територія, яка не наповнена українськими сенсами не є нашою територією. А територія, наповнена ворожими маркерами і сенсами не просто не наша. Вона сприймається ворогом як їхня територія.

В жодному випадку не можна відносити до некритичних витрат:

Витрати на українську школу. Я недаремно написав слово “українську”, хоча ніби то це і так очевидно що не узбецьку. З бюджетних коштів мають виділятися всі необхідні суми (якими б вони не були великими) для “вирощування” українців (у всіх сенсах цього слова), без комплексів меншовартості, з ненавистю до московитів, з почуттям гордості за приналежність до українського народу, з бажанням у майбутньому захищати державу Україна в лавах української армії. Передусім українську школу слід формувати у південно-східних регіонах, які зазнавали русифікації. І на це варто витрачати великі кошти.

Витрачати кошти на підтримку української книги. Я думаю тут нема сенсу пояснювати чому.

Витрачати бюджетні кошти на підтримку українського мистецтва і культури, які продукують українські наративи і сенси. Мистецтво і культура загалом – важливі чинники формування ідентичності. І якщо ми хочемо формувати українську ідентичність у середньостатистичного молодого українця то маємо розуміти, що для цього потрібне українське культурне середовище.

Формування українського публічного простору. В жодному випадку не можна жаліти кошти на спорудження пам’ятників відомим українським діячам (особливо тим, які були і є табуйованими москвою), інших символів українськості в українських містах. Бо це маркування нашої території нашими сенсами, за які ми в тому числі воюємо.

Витрачати необхідні кошти на очищення публічного простору від окупаційної (радянської, російської) символіки і всіх окупаційних пам’ятників. Бо це є маркерами москви на нашій території. В тому числі через їх наявність вони сприймають нашу територію як свою. І коли я чую гавкіт щодо недоцільності зараз заміни серпа і молота на тризуб на щиті колишньої “родіни-матєрі” то мені хочеться запитати в тих людей “а за що ми воюємо? За тризуб чи за серп і молот?”. Я в принципі за те, щоб демонтувати цю статую загалом. Але я розумію, що її грандіозність і величина настільки суттєві (в порівнянні з іншими об’єктами), що зараз це зробити нереально. Тому треба принаймі українізувати.

P.S. на пропозицію “так давайте вже після перемоги!” я відповім “а ви знаєте коли буде Перемога?”. Перемогу має зустріти українська Україна, а не космополітична біомаса.

Автор: Антон Петрівський, боєць ЗСУ, доброволець АТО

Джерело

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.