Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

На будинку на проспекті Чорновола у Львові символ тоталітарного режиму закрили рекламною конструкцією. Невдовзі Львівська міська рада вирішуватиме питання стосовно демонтажу радянської композиції.

24.04.2024
Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

Військовослужбовець Антон Петрівський розповів, які елементи зображені на радянській мозаїці.

1) “Будьонівці”: таку форму носили солдати російсько красної армії і НКВД, які воювали проти армії УНР, холодноярських повстанців, розстрілювали представників “Розстріляного відродження”, були виконавцями Голодомору 1933 року.

2)Також на мозаїчному панно є солдати красної армії та матрос.

“Спочатку цілувались з солдатами Вермахту, роздерибанили Польщу у 1939 році, а потім забезпечували подальшу окупацію України і репресії. Про 2 млн. зґвалтованих німецьких жінок я вже мовчу”, – зазначив Петрівський.

3)Окрім того, на мозаїці зображені щасливі колгоспники. Військовослужбовець наголосив, що радянська влада забрала в українців землю, загнала їх в колгоспи, де вони майже безкоштовно вирощували все підряд і не для себе, навчились красти, розівчились доглядати землю, оскільки не було жодної мотивації. “Про стерилізацію жінок, які мали давати гарні показники надОїв корів я також мовчу“, – додав Петрівський.

4)Ще один елемент радянського режиму – це щасливий гуцул, який обіймається з “визволителем”.

“А всі нещасливі гуцули сиділи по тюрмах НКВД, по сибірах і лежали в холодній землі за те, що зі зброєю в руках намагались виборювати українську незалежність”, – уточнив військовий.

5)Партійні агітатори та пропагандисти з “красним знамєнєм”.

“От такі самі зараз бігають по окупованих українських територіях і розказують місцевому населенню про “свєтлоє будущєє вмєстє с рассієй”, – додав Петрівський.

6)Ну і, звісно, елемент радянського герба доповнює композицію тоталітарного режиму. Хоча серп і молот затерли, однак елемент радянської символіки присутній.

“І рушник з цим гербом тримають дві колаборантки в українських одностроях (якщо не колаборантки, то очевидно що під дулом автомата)

Так, я змушений це розжовувати, бо є люди, які вбачають в цьому мистецьку цінність і необхідність збереження цієї мозаїки. В мене до таких людей є пропозиція. От давайте попросимо якогось висококласного художника намалювати обличчя якогось відомого усміхненого педофіла. І повісимо цю картину в дитячих садочках. І скажемо батькам: “ні, не варто знімати цю картину. Так, там педофіл, але ж гляньте як класно він намальований!”. Як думаєте, яка буде реакція батьків?” – підсумував Петрівський.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.