Польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску “Долгобичув-Угринів”, “Зосін-Устилуг”. Протестувальники блокують рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП “Медика-Шегині”.

12.02.2024
Польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною

Про це повідомили у Держприкордонслужбі України.

Акції протесту на пунктах пропуску розпочалися 12 лютого о 10:10. У пункті пропуску “Зосін” протестувальники планують пропускати по 3 вантажівки на годину.

“Легкові автомобілі, автобуси, транспортні засоби з гуманітарною допомогою, а також транспортні засоби до 3,5 тонни в обох напрямках будуть оформлятись у звичайному режимі”, – йдеться у повідомленні.

Також заблоковано рух біля пункту пропуску “Долгобичув”, який суміжний із українським ПП “Угринів”. Там учасники польські фермери планують пропускати по 2 вантажівки на годину в обидва напрямки.

“Станом на зараз заблокованими вже є 5 напрямків. На ранок учасниками цієї блокади перешкоджався рух вантажним транспортним засобам на напрямках пунктів пропуску “Ягодин” і “Рава-Руська”. А після 10-ї години бачимо, що польські фермери поновили своє блокування на напрямку пункту пропуску “Шегині”, – повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Також протестувальники поновили блокування у напрямку пункту пропуску “Медика-Шегині”. Там, за даними прикордонників, будуть пропускати одну вантажівку на годину. На пропуск легкового автотранспорту та автобусів акція протесту поширюватись не буде.

Нагадаємо, з 9 лютого польські фермери розпочали блокаду кордону. Напередодні незалежна самоврядна профспілка індивідуальних фермерів «Солідарність» у офіційному повідомленні заявила, що пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Єврокомісією і заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України не залишили їм іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.