Памʼятник Терешковій чекає на демонтаж у Львові

Побували нині на вулиці Виговського (колишня Терешкової), де стоїть памʼятник «космонавт(и)ці».

31.10.2023
Памʼятник Терешковій чекає на демонтаж у Львові

У 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби.

Все зупиняло оточення Андрія Садового, зокрема переконана прихильниця російських памʼятників керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.

Цитата:

«йдеться про скульптурну композицію, не пам’ятник, «Космонавтика» від 1983 року, автори якої – львівський скульптор Роман Романович та архітектор Анатолій Шокур. Композиція не несе ідеологічного навантаження, це не пам’ятник Терешковій, та не підпадає під закон про декомунізацію. Це добрий зразок скульптурної пластики 80-х років ХХ століття. Встановлений був саме там, бо колись ця вулиця носила назву Терешкової», – пояснила Онищенко-Швець.

Зараз товаришка Онищенко посідає посаду радника мера.

Стикався особисто з нею на демонтажі совєтського одоробла, тому не здивований, що її колишнього підлеглого Георгія Корнєєва недавно затримали за хабар і викрили як пропагандиста «руского міра».

Плела небилиці про сюжети Мікеланджело щодо банальної радянської штамповки.

Відомий український історик та дослідник, директор музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», екс-директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий ще 2017 року був переконаний, що пам’ятник Валентині Терешковій варто демонтувати незалежно від того, чи підпадає вони під декомунізацію.

Цитата:

«По-перше, Терешкова жива і з якого дива їй стоїть пам’ятник у Львові – невідомо. По-друге вона їздила у Крим і точно підтримувала анексію Криму, будучи депутатом Держдуми РФ. Те, що цей пам’ятник стоїть у Львові, – це недопрацювання нашої місцевої влади», – сказав Руслан Забілий.

Генерал-майор російської армії Терешкова після того відзначилась не раз.

На початку 2023 року, Валентина Терешкова звернулася до Патріарха Московського, предстоятеля РПЦ Кирила з проханням визнати Володимира Зеленського — Антихристом. При цьому вона стверджувала, що під час свого космічного польоту 16 червня 1963 року бачила Бога та мала з ним бесіду, про що в силу деяких обставин, була змушена довгий час мовчати.

Але лишим дурну дурним.

Щодо наших розумників. Вони стверджують, що це не памʼятник депутатці госдуми.

Маю контраргументи.

Терешкова побувала тут на відкритті житлового масиву у цьому мікрорайоні. Чось не на Сихів до «Іскри» возили.

Я звісно не спеціаліст по скафандрах, але не ідіот. Фігура на памʼятнику з вигляду мінімум гермафродит, максимум жінка з під Ярославля. Що щодо героїні, можливо, тотожно.

І третє. Щодо Ярославля. Коли минулого разу була несмілива спроба ліквідувати, чи перенести в музей цей обʼєкт. То…

Багатолітній губернатор цього російського шлакрегіону Анатолій Лісіцин надіслав у 2017 році міському голові Львова Андрію Садовому лист із проханням в разі прийняття рішення про демонтаж пам’ятника землячці розглянути його пропозицію про перенесення монумента на Ярославльщіну.

Цитата з Вікіпедії :

«Среди наиболее заметных его лісіцина- авт.) в качестве депутата — работа по продвижению русского языка на Западной Украине».

То, що будемо далі «рубати окуня»? Львівська міська рада. Окупанти самі визнали, кому і чому ставили цей маркер. Чи той російський козел не впізнав свою корову?

Робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського. Він в аварійному стані. Може впасти.

Олег Радик

Джерело

 

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.