Окупанти викрали експонати з історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» на Запоріжжі

Викрадені експонати з’явилася на виставці у музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» в окупованому Криму.

29.05.2023
Окупанти викрали експонати з історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» на Запоріжжі
Фото: ЦНС

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

“В кримському музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» окупанти відкрили виставку зі 120 археологічними артефактами, які вивезли з музею «Кам’яна Могила», що розташований на тимчасово окупованій території Запорізької області”, – йдеться у повідомленні.

У ЦНС нагадали, що у січні 2023 року призначена окупаційною адміністрацією «директорка» музею «Херсонес Таврійський» олена морозова повідомляла, що з Криму виїхала делегація, щоб вивчити фонди заповідника «Кам’яна могила».

Зазначимо, “Кам’яна Могила” — світова пам’ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя, державний історико-археологічний музей-заповідник. Це єдине місце у світі, де зосереджені малюнки, датовані від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя, а саме від 24 – 22 тисячоліття до нашої ери до 11 – 13 століття нашої ери. У 2007 році заповідник було внесено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, росіяни розкрадають художній музей в окупованому Бердянську. Крім того, вони розграбували в тимчасово окупованому Криму музей-заповідник Херсонес Таврійський. До цього, окупанти вивезли до Криму 15 тисяч експонатів Херсонського художнього музею.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.