Донорам крові на Львівщині даватимуть квитки у музеї та театри

Здавши кров та отримавши відповідний сертифікат, на власний вибір цьогоріч донори крові від 14 березня по 14 квітня зможуть безкоштовно відвідати заклади культури.

14.03.2024
Донорам крові на Львівщині даватимуть квитки у музеї та театри

Упродовж місяця від Дня українського добровольця – 14 березня, до 14 квітня, кожен донор, який здасть кров у Львівському обласному центрі служби крові (Пекарська, 65) або у Міському банку крові (Миколайчука, 9), зможе отримати безкоштовний сертифікат на візит до будь-якого з музеїв області чи квиток у театр, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Акція «Наповнення» покликана допомогти зібрати кров для поранених захисників та людей, які борються з важкими недугами, а також популяризувати культуру донорства та мистецькі заклади області для дорослих і дітей.

Марафон донорства відбудеться вдруге, вперше його окремо для міста та області провели торік. Цього разу організатори – Інститут стратегії культури, Львівська обласна військова адміністрація, Львівська міська рада, Опікунська рада обласного Центру служби крові і самі медичні установи – об’єднали зусилля. Тож разом донорів будуть раді бачити у себе понад 30 культурних закладів. Це – театри, музеї, заповідники, галереї та арт-центри. І навіть «Тустань» та «Дрогобицька солеварня».

«Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна її пожертва від донорів рятує мільйони життів щороку. Заклади культури Львівщини з першого дня війни брали активну участь у допомозі внутрішньо переміщеним особам, воїнам, надавали гуманітарну допомогу. Донори, які здадуть кров впродовж цих кількох тижнів, отримають ще й гарну нагоду познайомитись ближче з культурою, надихнутись мистецтвом, доторкнутись до прекрасного та відкрити для себе нові можливості духовного збагачення, відпочинку, саморозвитку та натхнення», – каже директорка Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

Очільниця Інституту стратегії культури міста Львів Юлія Хомчин розповіла, що люди культури, представники різних культурних інституцій об’єднались, аби допомогти медикам рятувати життя військових і цивільних, які постраждали у цій війні.

«Щодня на фронті, хтось робить більше, аніж ми в тилу. Це українські військові: хлопці і дівчата. Наші друзі, родичі, знайомі. Вони боронять Україну, наше спільне майбутнє тут. Щодня. Ось уже 10 років. Перемога у цій війні потребує роботи і зусиль кожного і кожної зі свого місця, наших сил і спільних дій», – додала Юлія Хомчин.

Здавши кров та отримавши відповідний сертифікат, на власний вибір цьогоріч донори крові від 14 березня по 14 квітня зможуть безкоштовно відвідати один із таких закладів: Музей народної архітектури і побуту у Львові (Шевченківський гай); Львівський національний літературно-меморіальний музей імені Івана Франка (Дім Франка); Львівський історичний музей; Національний музей імені Андрея Шептицького; Природознавчий музей у Львові; Jam Factory Art Center; Мистецька галерея ШУМ; Артцентр Павла Гудімова «Я Галерея»; Львівський музей історії релігії; Державний меморіальний музей Михайла Грушевського; Музей Соломії Крушельницької; Музей Станіслава Людкевича; Історико-краєзнавчий музей у Винниках; Музей «Дрогобиччина» у Дрогобичі; Львівський фотомузей; Історико-етнографічний музей «Бойківщина» у Самборі; Львівський палац мистецтв; Державний історико-культурний заповідник «Тустань»; «Дрогобицька солеварня»; Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»; Львівський муніципальний музей «Територія терору»; Нижній зал у Театрі ляльок.

Серед театрів – Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, Театр Леся Курбаса, Перший театр, Театр Лесі, Львівський театр ляльок, Театр «І люди, і ляльки», Львівська обласна філармонія імені Мирослава Скорика, Львівський органний зал, Львівський академічний муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і Голос», Музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича у Дрогобичі.

Львівський обласний центр служби крові на вулиці Пекарській, 65, у Львові, робить забір донорської крові з понеділка по п’ятницю, від 8:30 до 13:30. Також Центр крові працює у деякі суботи, про що завчасу повідомляють на сторінці у фейсбуку.

Донорами можуть стати особи, віком від 18 до 60 років, без хронічних захворювань, які не хворіли та не вживали ліки протягом останніх 14 днів (антибіотики, противірусні, протизапальні), мають нормальний артеріальний тиск.

З собою обов’язково мати документ, який засвідчує особу.

Контакти Центру служби крові для консультації: 050 334 65 47 – цілодобова довідка про наявність потрібної Вам групи крові та її компонентів, або 093 552 15 14.

Забір крові у Міському банку крові (Миколайчука 9) відбувається за попереднім записом зателефонуйте на номер: +38(066)0180919.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.