Працівники Львівської ОВА здали кров для українських захисників

14 червня відзначають Всесвітній день донора.

14.06.2024
Працівники Львівської ОВА здали кров для українських захисників

З нагоди Всесвітнього дня донора крові працівники Львівської ОВА активно долучилися до здачі крові для військових та всіх, хто її потребує.

Більшість працівників ЛОДА вже роками дарують свою кров. Однак, до цієї ініціативи долучилися й ті, хто став донорами вперше.

«Хтось із них, як Василь Танкевич, уже роками ділиться своєю кров’ю, аби врятувати інших. Хтось, як Галина Широчук, став донором уперше. А хтось, як Назар Куліковський, лише стажується у нас, але також вирішив підтримати добру традицію Львівської ОВА. У Всесвітній день донора крові низько вклоняюся своїм колегам і усім людям, які за станом здоров’я та покликом душі вирішують йти на донацію. Одна здача – це три врятовані життя. Це означає, що чийсь чоловік або дружина одужає після важких поранень на передовій. Хтось продовжить боротьбу з раком і, є надія, переможе. Чиясь мама переживе ускладнення під час пологів. Чиясь бабуся чи дідусь побачить своїх внуків після операції, у ході якої терміново знадобилося переливання», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Як зазначила т.в.о начальника відділу розвитку та промоцій Львівської ОДА Оксана Цісінська, цю ініціативу організовано проводять в ОДА третій рік поспіль, раніше деякі працівники проходили донацію самостійно: «Спостерігати за людьми, які щойно здали кров, надихає. Їхні очі сяють від відчуття радості, бо вони знають, що зробили щось важливе і корисне для інших людей».

«Це моя 8 здача крові. Вперше здавав кров майже 25 років тому, коли вона була необхідна для мого знайомого. Від початку повномасштабного вторгнення намагаюсь здавати кров регулярно, щоб допомагати тим, хто цього потребує», – розповів провідний спеціаліст відділу адміністрування державного реєстру виборців Львівської ОДА Василь Танкевич.

До здачі крові долучився і стажер проєкту «Академія перших можливостей» Назарій Куліковський, який здобуває досвід у юридичному відділі апарату Львівської ОВА: «Сьогодні мені випала нагода долучитись до класної акції, яку організувала Львівська обласна військова адміністрація. Це моя сьома здача крові: тричі я здавав цільну кров, інші рази, як і сьогодні – тромбоцитну масу. Такі акції мені нагадують про те, що ми живемо в такий час, де військові, чи люди, які постраждали від війни, потребують нашої допомоги. І це дуже класна можливість їм допомагати, адже не займає багато часу. Надалі це стає звичкою».

Львівський обласний центр служби крові заготовляє цільну кров, плазму і тромбоцитну масу. Для здачі останньої – центр крові приймає лише чоловіків.

«Я здаю кров уже вчетверте загалом та вдруге цього року. Для мене це соціальна місія та можливість допомогти іншим. Сьогодні це особливо важливо, оскільки через повномасштабне вторгнення та поранення наших військовослужбовців потреба в донорах є дуже актуальною. Тому, якщо у вас є змога, це хороша можливість допомогти іншим та зробити свій внесок у нашу спільну перемогу», – поділився провідний інспектор управління туризму та курортів Львівської ОДА Віталій Мужик.

Максим Козицький звернув увагу, що Львівський обласний центр служби крові постійно потребує донорської крові. Зараз найбільший запит є на 1, 3 та 4 групи з негативним резус-фактором: «Але, будь ласка, якщо маєте таку можливість, приходьте незалежно від групи та резус-фактора», – додав очільник області.

Для донації донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка, то довідку про місце реєстрації). Щоб здати цільну кров, донори повинні важити не менше ніж 60 кг, тромбоцити – 65 кг.

Центр приймає кров щобудня та кожної першої суботи місяця з 08:30 до 13:00. Адреса: Львів, вул. Пекарська, 65.

Повторно здати кров можна не раніше, ніж через 60 днів після попередньої донації.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.