На Львівщині відкрили музей, присвячений московській цариці та її родині

Відкриття музею-світлиці відбулось у школі в селі Муроване Хирівської ТГ на Самбірщині.

18.02.2024
На Львівщині відкрили музей, присвячений московській цариці та її родині

Як зазначив військовослужбовець Антон Петрівський, виставка присвячена польській родині Мнішек, зокрема – Марині Мнішек, яка була московською царицею та народилась у селі Муроване.

“На плакаті виставки навіть не посоромились про це гордо написати (що вона була московською царицею). Сама родина була власниками навколишніх українських земель. Більше того, на відкритті виставки палили свічку і молились за цю московську царицю!!! Ні, це не смішно!!!” – зазначив військовий.

Петрівський наголосив, що у приміщенні навчального закладу можна було присвятити шкільний простір українським постатям – уродженцям цих земель, які боролись за незалежну Україну. Наприклад, Михайлу Кокоцю – командиру курсів військових старшин УПА, які діяли у селі Тарнавка; Василю Цапяку – інструктору товариства “Січ”, організатору відповідних спортивних товариств у навколишніх селах Хирівщини; Володимиру та Івану Босакам – легендарним діячам національно-визвольного руху.

“Але ні!! Ми вшановуємо поляків, які були московськими царями. Тут безперечно цим питанням повинна зайнятись Служба безпеки України. Всі, хто причетний до відкриття цієї виставки мають отримати підозри.

Але ми підходимо до глобальної проблеми. У нас відсутня політика національної пам’яті державотворення у школах. Українські діти досі не розуміють для чого їм українська держава і, хто за неї боровся в різні періоди нашої історії. Ми маємо навчитись вшановувати нашу українську національну еліту. Українські юнаки мають розуміти за що вони будуть готові йти до війська коли прийде час”, – додав військовослужбовець.

До слова, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби України у Львівській області Петро Назар повідомив, що музей планували відкрити ще торік, однак втілили в життя на початку 2024 року: “В музеї зібрані експонати народної творчості місцевості, предмети старовинного побуту та одягу, запаленою була свічка та складена молитва за родиною Мнішек, яка володіла замком поруч зі школою і який вважався дуже відомим у тогочасній Європі”.

Також він додав, що за приватні кошти зробили частковий ремонт приміщення та освітлення, виготовили стенди та закупили необхідне обладнання.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.