Норвегія звинуватила в шпигунстві 15 російських дипломатів

Норвегія оголосила персонами нон ґрата 15 дипломатів, які працювали в посольстві росії в Осло. Вони виявилися розвідниками під прикриттям і мають залишити країну найближчим часом.

13.04.2023
Норвегія звинуватила в шпигунстві 15 російських дипломатів

Про це повідомили в МЗС Норвегії.

«15 офіцерів розвідки займалися діяльністю, яка не сумісна з їхнім дипломатичним статусом», — заявила міністр закордонних справ Аннікен Гуйтфельдт.

Діяльність цих людей відстежували протягом тривалого часу. Відтепер офіцерам російської розвідки, які бажають приїхати до Норвегії, візи не видаватимуть.

У МЗС Норвегії також зазначили, що кілька європейських країн нещодавно скоротили кількість російських розвідників, які працюють під дипломатичним прикриттям, і посилили правила видачі віз російським розвідникам.

«Хочу підкреслити, що Норвегія прагне підтримувати нормальні дипломатичні відносини з росією і що російським дипломатам раді в Норвегії. Дії, яких ми вжили сьогодні, спрямовані на зменшення небажаної розвідувальної діяльності. Ми хочемо, щоб росія продовжувала мати діючу дипломатичну місію в Норвегії, але ми не погодимося з тим, що дипломатичними місіями зловживають для ведення таємної розвідувальної діяльності», — сказала Гуйтфельдт.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.